|
|
|
|
Березень 2003 року |
|
29-03-2003
«Україна на Параді» отримала приз Best Cultural Community Unit
Виконавчий комітет висловлює подяку всім учасникам за участь, підтримку і внесок у дефіле «Україна на Параді», що отримало надзвичайний успіх під час останнього щорічного параду у честь Святого Патріка. Українська колона отримала почесний приз Best Cultural Community Unit від радіостанції "News 940". Приз було вручено Президенту виконавчого комітету «Україна на Параді» п. Едварду Дорозовському.
Цьогорічний парад у честь святого Патріка розпочався у неділю 16 березня на перехресті вулиць Ste-Catherine і Fort. Як і минулого року, глядачі зустрічали оплесками танцювальний ансамбль "Троянда" (художній керівник Богдан Климчук). У параді приймали участь представники Об'єднання українських студентів університету Конкордія, СУМу, Товариства "ЗУСТРІЧ". Це свято є чудовою нагодою представити українську канадську громаду Монреалю.
Фотогалерея: «Україна на Параді»
Вебсайти: United Irish Societies of Montreal (організатори параду), www.940news.com. |
|
Після Іраку - Україна і Білорусія?
«ПІСЛЯ ІРАКУ. На земній кулі є не один вулкан, що куриться. Це є карта зла і роздору, на якій вказано ті місця, що можуть спричинити проблеми у майбутньому». І першими в списку є «Білорусія і Україна - дві нестабільних країни, що межують з державами - новими учасницями НАТО і які можуть загрожувати безпеці регіону».
Карта ( www.forbes.com/forbes/2003/0317/050.html) з цим написом з'явилася на обкладинці відомого ділового журналу "Форбс". Авторами опусу є Emily Lambert і Chana R. Schoenberger (на фотографії зліва). Цілком ймовірно, що поява цього витвору не обійшлася без активної участі редактора Bruce Upbin (на фотографії справа).
Пасквілі такого гатунку не були раніше притаманні журналу "Форбс". Очевидно, це є наслідком надмірного споживння " freedom fries". Запрошуємо читачів висловлювати свою думку про опус у листах до редакції ( [email protected]) журналу. |
|
Квебецько-українська стипендія століття
З НАГОДИ 100 ЛІТНЬОГО ЮВІЛЕЮ ПОСЕЛЕННЯ
УКРАЇНЦІВ У КАНАДІ (1891)
Умови кандидатури:
Академічний проект - один із наступних
• Наукова праця (10 сторінок) в українській, французькій або англійській мові.
• Короткий документальний фільм/відео.
• Короткий опис про вклад визначного/визначної українця/українки в ваших студіях.
Пропоновані теми:
Теми які вказують на вклад українців у ваших
студіях, так як наприклад з архітектури,
мистецтва, історії, медицини, права, музики,
природознавчих наук.
Приклади: вклад знаних українців
у Канаду, відомі українці які жили в Квебеку,
українці-канадці під час Другої Світової Війни,
іконографія Українських Церков у Канаді,
голоди-ґеноциди 1921-22, 1932-33, 1947-48-их років, опис про
історію вашої родини, і т. д.
Критерії участи:
Кандидат має бути
• студентом в CEGEP або університеті і
• громадянин і житель Канади, українського роду, в Квебеку.
Додаткові умови:
Комітет надасть дві стипендії в сумі $1000 за кожну, щорічно. Уділення стипендій буде залежати від рівня поданих праць, які повинні бути принаймі на рівні студента CEGEP або вище. Якщо комітет рішить що рівень поданих праць не
відповідний, то нагороди можуть бути затримані в даному році. Подані праці можуть бути частиною вимог для закінчення університетського ступня. Розмір поданої праці залежатиме від кандидата, але має показати інтелектуальний рівень і якість
які віддзеркалювали б поважну, формальну академічну працю яка складалася б з приблизно 10 сторінок машинопису. Комітет буде зосереджуватись над орігінальністю і творчістю поданої праці.
Реченець аплікації
Всі аплікації мають бути подані на офіційних формах до 31 березня 2003 року. Нагорода буде передана на відзначенні
Українського Дня Незалежности в серпні. Аплікації можна набути в українських церквах та обох кредитових спілках (3246 і 3250 Beaubien Est). Всі отримані проекти стають власністю Конгресу
Українців Канади в Квебеку. |
|
10 березня 2003 р.
Шевченківський концерт у Монреалі
Тарас Шевченко у засланні |
У неділю 9-го березня у Домі Української Молоді відбувся Шевченківський Концерт. Концерт був організований монреальським відділом Конґресу Українців Канади. Програму вела пані Богданна Клецор-Гаврилюк.
Концерт розпочала п. Ірина Чайківська-Павлів власним віршом "Шевчкенківське Свято". Хор „Відлуння" під керівництвом Світлани Колесник-Коваль виконав чудові пісні: „Заповіт" (сл. Т. Шевченко, муз.
о. К. Стеценко), „Така її доля" (сл. Т. Шевченко, муз. обробка О. Гарасименко, соло - Віра Турко-Кулицька), „Думи мої..." (сл. Т. Шевченко, муз. К. Борисюк) і кантату „Лічу в неволі..." (сл. Т. Шевченко, муз. Денис Січинський, соло о. Олег Корецький). Далі у муз. супроводі Ашхен Мінасян дитячий гурток „Коло" заспівав „Дивлюся, аж світає..." (сл. Т. Шевченко, муз. народна).
Молитва
Царям, всесвітнім шинкарям, І дукачі, і таляри,
І пута кутії пошли.
Робочим головам, рукам
На сій окраденій землі
Свою ту силу ніспошли.
Мені ж, мій боже, на землі
Подай любов, сердечний рай!
І більш нічого не давай!
|
Ведучий концерту проф. Орест Павлів представив головного доповідача - о. протопресвітера доктора Олега Кравченко. Була заслухана святкова доповідь „Питання світогляду Тараса Шевченка".
Надовго запам'ятається присутнім поема Т. Шевченка „До Основ'яненка". Її читав Григорій Гладій. Це був один з найзахоплюючіших моментів свята. Декламація Гладія супроводжувалась віртуозною грою скрипаля Івана Завади. Наступним враження був спів Олі Зельман, яка співала пісні „Ой три шляхи широкії", „Утоптала стежечку" та „Плавай, плавай лебеденьку" на слова Т. Шевченка.
Після короткої перерви гості свята побачили інсценізацію поеми Т. Шевченка „Відьма", підготовану Товариством „Зустріч". Інсценізацію готували Оксана Ґерич і Марта Сидор. Ведуча - Лариса Каспірович. У головній ролі - Марта Сидор, в інших ролях - Наталя Джула, Оленка Кулішова, Павло Шовгенюк, Микола Нікифоров. Після концерту до Марти підходило багато людей, щоб подякувати за чудову гру.
Після вистави співак і гітарист Сергій Тафтай виконав під гітару „Дзвони Софії" (сл. Г. Булах, муз. Пав.
Дворського) та „Історія нашого народу" (сл. Б. Стельмах, муз.О. Гавриш). По закінченні програми голова Конґресу Українців Канади в Монреалі о. Прот. д-р Ігор Ю. Куташ представив присутнім Голову дирекції
Української-Канадської Фундації Тараса Шевченка - Андрія Гладишевського з Едмонтону. Пан Гладишевський розказав про діяльність фундації і подякував присутнім за підтримку. На закінчення програми присутні заспівали Національний гімн. |
|
Віталій Кличко - закулісні махінації WBC
Віталій Кличко |
Ще у неділю [2-го березня] ранком позиція Віталія Кличко була безсумнівною. Він був претендент номер один на двобій з чемпіонами світу у тяжкій вазі Леноксом Льюїсом (за версією Всесвітньої Боксерської Ради WBC) і Роєм Джонсом (за версією Всесвітньої Боксерської Асоціації WBA). Тим не менше Віталій ясно вказав, що він сподівається на бій з Льюїсом. Отже, можна сподіватися, що цей двобій незабаром відбудеться?
Не так швидко. Після поєдинку Джонса проти Руїса на звання чемпіона світу за версією WBA минулої суботи у Лас-Веґасі, цілий ряд рішень було прийнято за закритими дверима. Виглядає, що справедливість і пристойність були викинуті за вікно.
По-перше, адвокат Льюїса (таке враження, що йому платять за те, щоб позбутися Кличка) повідомив засоби масової інформації, що Кличко повинен спочатку виграти відсіювальний бій проти Евандера Холіфілда щоб мати право на бій з Льюїсом. Зачекайте хвильку. Я завжди вважав, що претендент номер один автоматично має право на бій з чемпіоном. Чи не так?
Менеджер Віталія Кличка Клаус-Петер Коль назвав адвоката Льюїса брехуном. Коль вказав, що він мав контракт з Льюїсом на бій, що повинен був відбутися у Сполучених Штатах 12 або 19 квітня. Коль сказав, що WBC письмово підтвердила, що Віталій є тим, хто посилає "офіційний виклик" Льюїсу... що би то не значило.
Після цього, раптово, ситуація Віталія Кличко погіршилась. Ми отримали новини, що WBC зобов'язує Віталія, який рахується ліпшим у своїй категорії, провести відсіювальний бій проти наступного за ним боксера, у даному випадку, Евандера Холіфілда, менеджером якого є Кінг. Таке враження, що WBC і закулісні махінатори стараються не допустити Віталія до бою за чемпіонський титул.
|
|
Зустріч з Вірою Гайдамахою у Спілці Української Молоді
У п'ятницю 7-го березня о 19:00 у малому залі Дому Молоді у Монреалі відбулася зустріч з Першим заступником Голови Світової Управи СУМ п. Вірою Гайдамахою. Подругу Віру привітали голова СУМу Канади п. Галина Головка, юні танцюристи танцювального ансамблю "Троянда" (художній керівник Богдан Климчук), духовий оркестр "Трембіта" монреальського відділу СУМу. П. Віра розповіла про діяльність Спілки Української Молоді в Україні, в тому числі і про
парад вертепів київських сумівців та про літні табори. Її розповідь супроводжувалась показом слайдів. Всі присутні щиро подякували подрузі Вірі за інформативну розповідь. |
|
Звітно-виборчі збори Товариства "ЗУСТРІЧ"
В суботу 1-го березня в домівці Товариства, що за адресою 5213, Hutchisson відбулися звітно-виборчі збори Товариства "ЗУСТРІЧ". Вітаємо нововибраного Голову Товариства Марту Сидор. Бажаємо успіхів! |
|
Квітень 2003 року |
|
08-04-2003
Збірка віршів о. Володимира Вітта
|
|
Пропонуємо Вашій увазі збірку нових віршів пароха храму Св. Духа у Монреалі о. Володимира Вітта. Отець Вітт є одним із засновників Українського Товариства допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ» і його духовним наставником.
О. Володимир народився на Львівщині. Закінчив Дрогобицьке музичне училище в 1974
році та С.Петербургську Духовну Семінарію в 1984
році. Автор поетичної збірки "В калейдоскопі літ" (1992 р., Львів).
|
|
|
Квебек вибирає лібералів
В понеділок 14-го квітня Ліберальна партія Квебеку здобула переконливу перемогу на виборах до уряду провінції. «Розпочинаємо працювати завтра, ми готові», зазначив у своєму виступі перед виборцями у місті Шербрук лідер ліберальної партії п. Жан Шаре (Jean Charest). Ліберали здобули 76 місць у Національній Асамблеї, їх суперники Партія Квебеку ( Party Quebecois) - 45 і партія Демократичний Альянс 4 місця.
Новий перший міністр Квебеку пообіцяв утворити «уряд поваги, гідності і прозорості» стверджуючи, що «громадяни Квебеку мають для своїх послуг уряд ХХІ-го століття». Жан Шаре повторив свої обіцянки знизити податки і вважити охорону здоров'я пріорітетом свого уряду, в той же час гідно представляючи провінцію у складі канадської федерації.
На попередніх виборах у 1998 році Партія Квебеку здобула 67 місць, ліберали 50, Демократичний Альянс 5, незалежні 2 і одне місце лишилось вакантним. |
|
19-04-2003
«ЗУСТРІЧ» організовує розмальовування писанок
12-го квітня Українське Товариство допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ» організувало розмальовування писанок у домівці Товариства. Вхід, як і раніше, був безкоштовним. Бажаючих було стільки, що на численні прохання розмальовування писанок повторили наступної суботи, 19-го квітня. Дякуємо нашим дівчатам за створення особливого святкового затишку і за увагу до найменших наших "художників". |
|
29-04-2003
:. Культурний календар Монреалю
Монреаль славиться різноманіттям своєї культурної палітри. Більшості новоприбулих відомі численні фестивалі, що проводяться взимку і влітку у центрі міста і є назагал безплатними для відвідувачів. На відміну від фестивалів, монреальські театри менш відомі імігрантам, і не в останню чергу й тому, що за вхід в театр треба платити. Але Монреаль дбає про осіб з низькими доходами. Для них існує ціла мережа Будинків культури, що знаходяться у кожному районі міста.
|
Сорая Бенітес, Хінда Есадікі, Карін Дено |
Вистави (а також експозиції, виставки, галереї) у Будинках культури оплачуються містом. Квитки, як правило розповсюджуються безкоштовно у бібліотеках, а також після закінчення спектаклю. Тільки у квітні цього року монреальці мали нагоду побачити у Будинках культури танцювальну феєрію "Les Printemps de la danse 2003", незрівняний квартет монреальських клоунів "Чудікі", концерт відомої співачки венесуельського походження Сораї Бенітес (Soraya Benitez), та багато інших вистав. "Les Printemps de la danse 2003" була поставлена театром "Espace Tangente". Вона складається з трьох постановок різних хореографів: Карін Дено (Karine Denault), Хінда Есадікі (Hinda Essadiqi) і Віктор Кіжада (Victor Quijada).
|
Монреальські клоуни "Чудікі" |
На наступний тиждень в культурному календарі більше як 85 різних культурних заходів на будь-який смак: від "Нічного джазу"("Jazz nocturne", 02-05-2003 о 22:00 Chapelle historique du Bon-Pasteur) до панк-року ("Les Vulgaires Machins", 02-05-2003 о 20:00 Maison de la culture Maisonneuve). Шанувальники таланту Володимира Висоцького можуть послухати збірку його пісень у виконанні гітариста Жана Лелю (Jean Leloup) і постановника Іва Дерозіє (Yves Desrosiers). Пісні будуть виконуватись у французькій мові ("Volodia", 03-05-2003 о 20:00 Maison de la culture Cоte-des-Neiges).
Calendrier Culturel (Культурний календар Монреалю) calendrierculturel.logient.com
Hinda Essadiqi iquebec.ifrance.com/hindanse
Soraya Benitez sorayabenitez.com
Karine Denault www.dfdanse.com/archives2002/a231.html |
|
Травень 2003 року |
|
03-05-2003
:. УКРАЇНА В ХРИСТИЯНСЬКИЙ і ДОХРИСТИЯНСЬКИЙ ПЕРІОД
Голова монреальського відділу Конґресу Українців Канади о. Ігор КУТАШ зачитав доповідь «УКРАЇНА В ХРИСТИЯНСЬКИЙ і ДОХРИСТИЯНСЬКИЙ ПЕРІОД» у у домівці Українського Товариства допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ». Після доповіді відбулася дискусія за чашкою кави.
О. Ігор Куташ отримав докторат з
філософії у університеті McGill. Його
спеціалізацією є східна православна етика,
східнослов'янська філософія 18-го сторіччя
(зокрема творчість Григорія Сковороди). Доктор
Куташ є автором численних праць в українській,
французькій і англійській мовах. Багато років
він був настоятелем катедри Святої Софії на розі
вулиць St-Michel і Belchasse у Монреалі. Сьогодні
превелебний отець Ігор править служби у церкві
Покрови Святої Богородиці на бульварі Rosemont. |
|
03-05-2003
:. Міністр Кодер бажає змін у іміграційному законодавстві
Міністр Громадянства і Іміграції Канади Дені Кодер (Denis Coderre) висловив бажання на протязі наступних місяців звернути увагу у першу чергу на ситуацію у регіонах, а також на процес визнання компетенції імігрантів. Ця заява була зроблена цієї суботи у Монреалі перед членами Barreau canadien (канадської асоціації правників).
Міністр сказав, що іміграційна політика Канади повинна бути спрямована на забезпечення кваліфікованою робочою силою регіонів, що заселені менше, ніж Торонто, Монреаль і Ванкувер. Він зауважив, що 60 процентів імігрантів вибирають для життя Торонто, 15 процентів - Ванкувер, 13 процентів - Монреаль і лише 12 процентів вибирають інші регіони країни.
"Ми знаходимся в такій ситуації, що в майбутньому матимемо дві різних Канади: три великих міста і решта", сказав міністр. Міністр Кодер вважає, що розв'язок проблеми може полягати у продовженні програми для працівників-чужоземців (спеціалістів), для яких було би можливим отримання статусу постійного мешканця після трьох-п'яти років роботи у регіонах. "Ви працюєте як лікар у Флін Флон чи у Рімускі і за три-п'ять років ми вам даємо (статус) постійного мешканця - що є початком процесу, який дозволяє набути канадське громадянство."
Оттава могла би скласти список країн, що задовільняють канадські професійні стандарти. Для успішного втілення в життя цієї стратегії, міністр має намір організувати восени зустріч з уповноваженими регіонів. За словами міністра, востаннє така зустріч відбулася 107 років тому, коли необхідно було заселяти Захід, і ділянки землі пропонувалися тоді за 10 доларів.
"Це одна з найважливіших причин, завдяки яким Захід є сьогодні тим, чим він є. Завдяки іміграційній стратегії. Отже ми повинні робити те ж саме."
Міністр Кодер вважає, що Канада не в стані більше ігнорувати потенціал нових імігрантів, оскільки через п'ять років їй бракуватиме більш як мільйон працівників. Він підкреслив, що багато імігрантів, серед яких багато висококваліфікованих спеціалістів, не можуть працювати у своїй галузі, оскільки їхні дипломи і їхні компетенції не визнані або їх оцінку занижено.
"Я не маю нічого проти водіїв таксі. Я їх люблю, оскільки майже кожен раз, коли я користуюся таксі, у мене виникає цікава розмова з водієм. Чому? Тому що вони отримали вищу освіту за кордоном, якої їм тут не визнають." Міністр Кодер одначе зауважив, що його план повинен також задовільняти вимоги Канади і Сполучених Штатів з погляду безпеки.
Виступ достойного Дені Кодер (французька мова) www.cic.gc.ca/francais/nouvelles/discours/barreau-canadien.html |
|
02-05-2003
:. Відзначення 17-річчя Чорнобильської Аварії
Конгрес Українців Канади у Монтреалі відзначив 17-річчя Чорнобильської Аварії в Українській Православній Катедрі Св. Софії на Розмонті. О 6:00 вечора відбулася Панахида, після якої достойний д-р Юрій Щербак, Амбасадор України до Канади, зачитав доповідь. Це був один з останніх виступів д-ра Щербака перед громадою Монреалю, оскільки його термін як амбасадора України в Канаді незабаром закінчується. Від Конґресу українців Канади і монреальської громади слова подяки і побажання успіхів д-ру Щербаку висловив о. Ігор Куташ.
Після доповіді у мистецькій програмі виступив оркестр „Трембіта" при Осередку Спілку Української Молоді. Була проведена збірка на Канадський Фонд Дітям Чорнобиля. |
|
11-05-2003
:. Святковий Великодній концерт у Монреалі
У неділю 11 травня в День Матері у Домі Української Молоді за адресою 3270 Beaubien Est відбувся Святковий Великодній концерт, організований сумісно Українським Товариством допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ», Спілкою Української Молоді в Монреалі і танцювальним ансамблем «Троянда».
У програмі концерту виступили тріо саксофоністів: Володимир Вітт, Віталік
Кварлер і Володя Дума, Товариство «ЗУСТРІЧ» з гаївками, піснями, веснянками, віршами та театральною постановою, середня та старші групи танцювального ансамблю «Троянда» і оркестра "Трембіта". Після концерту глядачів запросили на вино з сиром та перекуску. Велике спасибі всім учасникам і глядачам, а особливо Голові монреальського відділу СУМу Володимиру Жовтулі (загальна організація концерту), Голові Товариства «ЗУСТРІЧ» Марті Сидор (постановка і роль діви Марії), Оксані Герич (сценарій і хореографія), Наталці Шульзі і Святославу Борису (костюми) та керівнику ансамблю «Троянда» Богдану Климчуку (хореографія і звукове оформлення). |
|
10-05-2003
:. Миколу Кулішова обрано делегатом на VIII Світовий Конґрес українців
18-21 серпня 2003 року у Києві в "Українському домі" (вул. Хрещатик, 2) відбудеться VIII Світовий Конґрес українців. На зборах монреальської філії Конґресу Українців Канади, що відбулися у вівторок 22-го квітня, делегатом на Світовий Конґрес обрано Миколу Кулішова, одного з засновників і першого голову Товариства «ЗУСТРІЧ».
Доктор М. Кулішов прибув у Монреаль у 1995 році. Спеціаліст у галузі оптичної фізики, він плідно працює над розробкою нових принципів передачі і кодування інформації, спрямованих на якісно більше підвищення швидкості сполучень у мережі Інтернет. Микола Кулішов є автором численних наукових праць. Останній його винахід Electrically adjustable diffraction gratings, що був захищений американським патентом, викликав велике зацікавлення спеціалістів.
Можливо, що не всі в українській громаді Монреалю знають про професійні досягнення доктора Кулішова. Але, без всякого сумніву, у українській громаді не знайдеться людини, яка б не знала Миколу Кулішова, як організатора і громадського діяча. Три перших роки існування Товариства «ЗУСТРІЧ» М.Кулішов обирався його Головою. Обраний делегатом від «ЗУСТРІЧі» до Конґресу Українців Канади, Микола послідовно шукає шляхи зближення новоприбулих і старшої ґенерації ( "Місія і покликання 4-ї хвилі української еміграції"), наполегливо працює над інтеграцією новоприбулих в життя української громади. Саме він висунув і захищав ідею проведення Українського Фестивалю ( 1, 2, 3) у Монреалі.
Обраний секретарем Українського Національного Об'єднання у Монреалі, д. Кулішов приклав всі зусилля для відродження цієї в минулому визначної організації. Людина високого громадського сумління, він не залишає без відповіді провокаційні пасквілі, що публікуються деякими монреальськими російськомовними виданнями (див. "Привычный подтекст").
І удома, і в громаді Миколу підтримують дружина Людмила і син Володимир. У вільний час Микола Кулішов захоплюється різьбленням по дереву. Це його захоплення було основним джерелом існування для сім'ї у останні роки перебування у Києві. |
|
16-05-2003
:. Зустріч Віктора Ющенка з українською громадою Монреалю
З 10 по 17 травня на
запрошення канадського інституту Схід-Захід народний депутат Верховної Ради України Віктор Ющенко відвідує Канаду з метою зустріти провідних канадських державних,
політичних та бізнесових осіб.
|
Віктор Ющенко з дружиною Катериною отримують сувенір від Володимира Іллющенко |
Світлина Інесси Бабіної |
|
У четвер 15 травня у Домі Української Молоді за адресою 3260, rue Beaubien est відбулася зустріч В. Ющенка з українською громадою Монреалю, організована Конґресом Українців Канади. У своєму виступі Віктор Андрійович висловив надію, що Україна продовжуватиме свій шлях до демократичної процвітаючої держави. Але необхідною умовою для цього повинні бути прозорі демократичні вибори, в яких візьме участь кожен українець. На завершення вечеру Віктору Ющенко був вручений пам'ятний сувенір, виготовлений монреальським артистом Володимиром Іллющенком. У п'ятницю 16 травня 2003 р. повинен був відбутися бенкет у честь Віктора Ющенка в готелі Royal York у Торонто.
Розповідь про вечір розміщена на сторінці «Зустріч В. Ющенка з громадою».
www.razom.org.ua Виборчий блок "Наша Україна"
|
|
12-05-2003
:. Відкликання звання лауреата Пулітцерівської премії Вальтеру Дюранті
Цього року ми відзначаємо сімдесяту річницю однієї з найбільших трагедій українського народу, голодомору 1932-1933 років, організованого на Україні сталіністським тоталітарним режимом. З першого травня розпочалася інтернаіональна кампанія протесту, що координується українськими організаціями усього світу під проводом Світового Конґресу Українців. Ціль цієї кампанії - позбавити звання лауреата Пулітцеровської премії 1932 року американського журналіста Вальтера Дюранті у зв'язку з неправдивими і дезінформаційними статтями, написаними ним з приводу голодомору.
|
Вальтер Дюранті - "найбільший брехун з-поміж всіх журналістів, що я коли-небудь зустрічав," - Malcom Muggeridge |
|
Дюранті стверджував, що "умови були поганими в Україні, на Північному Кавказі і на Нижній Волзі. Решта країни зазнала нормованого розподілу (харчів), але чогось гіршого не було. Умови були поганими, але голоду не було" ( The New York Times від 31 березня 1933 року). Він декларував, що "будь-яке повідомлення про голод є сьогодні перебільшенням або зловмисницькою пропагандою" ( The New York Times від 24 серпня 1933 року). Але він знав правду. Він подорожував в Україну і Північний Кавказ влітку 1933 року. Пізніше він розповів Вільяму Странгу, британському дипломату у Москві, що Україна "стекла кров'ю" і коло "10 мільйонів осіб загинули голодною смертю в минулому році у Совєтському Союзі".
В той час Малькольм Муггерідж працював в Україні як журналіст журналу Manchester
Guardian. Його звіти про голодомор відзначаються правдивістю і точністю. Він оцінює Вальтера Дюранті як "найбільшого брехуна з-поміж всіх журналістів, що я коли-небудь зустрічав".
Якщо Ви вважаєте, що Дюранті не заслуговує Пулітцерівської премії, і бажаєте долучити Ваш голос до цієї кампанії протесту, будь-ласка, НАТИСНІТЬ ТУТ і заповніть анкету для електронного листа, який буде надіслано в Нью-Йорк у Комітет Пулітцеровських премій.
Кампанія протесту організована Канадською Українською Асоціацією Громадянських Свобід і підтримується Асоціацією українців Великобританії, Австралійською Федерацією українських організацій, Європейським Конгресом Українців, Американським Українським Правничим Комітетом, Конґресом Українців Канади та Конґресовим Комітетом Українців Америки.
Крім електронних листів, Ви можете також надіслати у Комітет Пулітцеровських премій поштову картку. У Монреалі ці картки будуть у наявності в українських касах і Домі Української Молоді. Також вони будуть розповсюджуватися під час зустрічі Віктора Ющенка з громадою Монреалю. |
|
28-05-2003
:. Шейла Фрезер критикує Міністерство Громадянства і Іміграції Канади
У своєму останньому рапорті Головний перевіряючий Канади (Verificateur general du Canada) Шейла Фрезер (Sheila Fraser) вказала на численні недоліки у роботі ряду федеральних міністерств, в тому числі і Міністерства Громадянства і Іміграції Канади. Зокрема, пані Фрезер привела приклад, коли Оттава оцінила кількість кваліфікованих працівників, що прибули до Канади, у 137 119 осіб. Насправді, ця цифра нараховує 58 860 основних прохачів. 78 259 осіб є членами родини цих працівників. Також пані Фрезер є занепокоєна фактом, що Міністерство не передає представникам служби охорони здоров'я особисті дані тих прохачів притулку, які хворі на туберкульоз чи сифіліс. Ці останні можуть залишатися в країні місяці і навіть роки без медичного догляду.
У переліку інших міністерств-порушників фігурувало Агентство митниць і фінансових надходжень Канади (Agence des douanes et du revenu du Canada), яке вжило надзвичайних заходів по збільшенню безпеки на кордоні, але не може доказати їх ефективність. Інший приклад - Оттава витратила понад 200 мільйонів доларів за 12 років на розробку універсальної норми класифікації службових посад у державному апараті. У кінці кінців цю норму було класифіковано як "нездійсненну".
www.oag-bvg.gc.ca/domino/oag-bvg.nsf/html/menuf.html
Бюро Головного перевіряючого Канади |
|
27-05-2003
:. Олександр Пономарьов - перший український учасник конкурсу Євробачення
24 травня 2003 року у м. Вентспілс у Латвії відбувся фінал Пісенного конкурсу Євробачення, один з найпопулярніших музичних конкурсів, що існує 57 років. Як незалежна держава, Україна вже 11 років є його потенційним учасником, проте представила конкурсанта лише цього року. Першим українським представником на конкурсі став Олександр Пономарьов з піснею Hasta la vista. Він зайняв 14-е місце серед 23 учасників. Першою у фіналі була турецька учасниця Сертаб Еренер (Sertab Erener).
Олександр Пономарьов є без сумніву найтитулованішим артистом України. За 12 років незалежності він 7 раз завойовував звання кращого співака. Автором музики до пісні Hasta la vista є Свіка Пік (Svika Pick) з Ізраїлю, а автором слів його співітчизниця Міріт Шем-Ур (Mirit Shem-Ur). Відеокліп до пісні зроблений відомим українським кліп-мейкером Максимом Паперником, який вже багато років співпрацює з Олександром. Кажуть, що відеокліп містить численні атрибути українського укладу і навіть тризуб. У виступі Олександра супроводжували дві танцівниці з театру Різома майстра еквілібристики Анатолія Залевського, котрий також розробив концепт виступу. Підтримати Олександра до Латвії приїжджали Віталій і Володимир Клички.
www.eurovision.tv Конкурс Євробачення
www.day.kiev.ua/2003/89/den-ukr/du3.htm «ДЕНЬ» Уроки Євробачення-2003
|
|
|
<<< Зима 2003 - 2004
|
Літо 2003 >>>
|
|
|
|