• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Зима 2002-2003

Зима 2002-2003

<<< | Грудень 2002 | Січень 2003 | Лютий 2003 | >>>
ДогориГрудень 2002 року
Конґрес Українців Канади відзначує "ЗУСТРІЧ"
 
У вівторок 10-го грудня на засіданні Конґресу Українців Канади відділ у Монреалі, Голова відділу КУК о. Ігор Куташ високо оцінив участь Товариства у відзначенні роковин Листопадового зриву, що відбулося у неділю 3-го листопада у приміщеннні Українського Національного Об'єднання на вулиці Hutchison. Дата Першого Листопада 1918 року більше як півсторіччя була великим святом відзначуваним усіма українцями (усіма, крім тих, що зростали на Україні) як свято національної солідарности і проголошення Незалежності України. У той день "Українське Слово” з датою суботи "2 падолиста 1918 року” вийшло під промовистим заголовком: "Українська Національна Рада обняла власть у Львові і краю!”.

Ці щорічні святкування проходили із Богослужбами за тих, що згинули в боротьбі з ворогом у незабутньому 1918 році, із публічними концертами з того приводу і десятками спогадів очевидців подій друкованими у книжках і періодичній пресі.

У цьогорічній концертній програмі, підготованій Оксаною Герич, більшість учасників була молодь - юні лауреати щорічного квебекського Фестивалю бального танцю, яких навчає Зоя Тафтай, танцювальний колектив "Троянда" під керівництовом Богдана Климчука, учні Української школи імені митрополита Андрея Шептицького та православної школи імені митрополита Іларіона. Щире захоплення слухачів викликали стрілецькі пісні, виконані під гітару Стасом Настенком. Старше покоління також внесло свою вкладку. Чудову доповідь виголосив професор Роман Сербин. І як завжди, незабутнє враження залишила віртуозна гра монреальського бандуриста Володимира Моти. Ведучими концерту були Леся Бобик та Володимир Ілющенко.
ДогориСічень 2003 року
Новорічний вечір!ДЯКУЄМО ВСІМ, ХТО ПРИЙШОВ НА НАШ НОВОРІЧНИЙ ВЕЧІР !
ЩАСТЯ І РАДОСТІ У НОВОМУ РОЦІ !
ДЯКУЄМО ГРОМАДІ ! ДЯКУЄМО ГРОМАДІ !
 

Вже третій рік за ініціативою Оксани Герич і Юлі Марунич Різдвяні свята у Монреалі супроводжуються веселим Різдвяним Вертепом, що організовує Товариство. Цього року вистави Вертепу тривали два тижні, починаючи з 7-го січня 2003 року. Дякуємо громаді, що підтримала нас. Зібрані гроші підуть сиротам дитячого будинку у Оршівцях Кіцманського району Чернівецької області.

У 2001 році 750 доларів, що зібрали учасники Вертепу, були передані у Канадський Фонд Дітям Чорнобиля. У 2002 році стільки ж було передано монреальській радіопрограмі "Український Час".
ДогориЛютий 2003 року
За матеріалами InTheseTimes та Alternet.org
Поети проти війни
 
У середу 12 лютого під патронатом Першої леді Америки Лори Буш у Білому Домі повинен був відбутися літературний симпозиум на тему "Поезія і голос Америки". Очікувався елегантний раут для вшанування творчості великих американських поетів минулого: Емілі Дікінсон, Лангстона Хюдж і Уолта Вайтмена. На симпозиум було запрошено літературний естаблішмент Америки - визначних поетів і письменників, багаторазово відзначуваних преміями у галузі літератури і політично коректних. Та пані Буш довелось розчаруватися.

Один з запрошених, Сем Гамілл (Sam Hamill), поет і засновник поважного видавництва "Copper Canyon Press", надіслав листа приблизно 50-м своїм колегам, пояснюючи, що його моральним обов'язком є протестувати проти війни і просив у них підтримки. Лист швидко розповсюдився у електронній мережі. Тоді пані Буш, не чекаючи гори протестів, анулювала симпозіум, а її речник заявив, що "недоречно перетворювати літературну подію у політичний форум."

Пан Гамілл так не вважає. Тому на створеному ним сайті "Поети проти війни" (www.poetsagainstthewar.org) він оголосив день 12 лютого Національним днем поезії проти різанини у Іраку. На вебсайті вже надіслано і опубліковано більш як 5 000 позій. Пана Гамілл підтримують не лише поети. У понеділок 17 лютого у Лінкольн центрі у Нью-Йорку відбудеться подія "Poems Not Fit for the White House" ("Поеми не влаштовують Білий дім"). В ній прийматимуть участь Артур Міллер, Мос Деф, Ріта Дов, Станлі Куніц, Валлас Шавн та інші відомі особистості.

Один з найвідоміших сучасних американських поетів Шерман Алексі (Sherman Alexie) www.fallsapart.com говорить: "Ця людина [Буш] не прочитала книжок достатньо, щоб розвинути свій моральний сенс. Це є неук і недоук, що говорить абсолютними моральними істинами. Чим менше книг ви прочитали, тим легше для вас стати фундаменталістом. Я не буду слухатися Президента, який прочитав одну [тільки] книгу і засуджує інших людей, що прочитали одну [тільки] книгу."
За матеріалами Canoё, Cyberpresse, sf.indymedia.org.
150 000 монреальців протестують проти війни
 
150 000 монреальців демонструють проти війниУ суботу 15-го лютого температура у Монреалі сягала -34oC (враховуючи фактор вітру)! Але це не злякало приблизно 150 тисяч мешканців Монреалю, що вийшли на демонстрацію у центрі міста, щоб протестувати проти можливої війни у Іраку. Серед демонстрантів - політики, комерсанти, артисти. Міністр міжнародних відносин Квебеку, пані Луїз Бодуен (Louise Beaudoin) підкреслила, що ставкою у сьогоднішній дискусії між CША і країнами, які не погоджуються на негайне розв'язання війни, є не що інше, як встановлення нового світового порядку.
Оксана Білозір Концерт Оксани Білозір у Place des Arts
 
В неділю 16 лютого у концертному комплексі Place des Arts відбувся виступ чудової української артистки Оксана Білозір. Оксана виступила у Нью-Йорку, а після того в Торонто. Спонсором виступу є українська фірма з Монреалю "Євшан" ("Yevshan Communications inc."). Оксана Білозір співала у Італійському залі. З 400-х місць вільними лишилося біля 50.
Вартість квитків була, в залежності від місця $49.44, $39.44, $29.44. Минулого року концерт Оксани з успіхом відбувся в Італії.
Тема зустрічі - планування фінансів
 

В п'ятницю 21-го лютого в домівці Товариства, що за адресою 5213, Hutchisson о 19:00 відбулася зустріч з фінансовим агентом Наталею Джулою. Наталя розповіла про найкращі шляхи для страхування, відрахувань внесків у пенсійні фонди, інвестицій та ін., і відповіла на запитання присутніх. Мультимедійна презентація, яку приготувала Наталя на своєму комп'ютері, значно сприяла розумінню механізмів фінансового планування і надзвичайно сподобалась всім присутнім.

На вечорі була також присутня монреальський представник Шевченківського фонду Канади пані Марія Дольницька.
За матеріалами "Майдану"
Голодомор, Щербицький і гуманітарний Табачник
 
Щербицький і БрежнєвУ середу 12-го лютого у Верховній Раді України на парламентських слуханнях з голодомору гуманітарний віце-прем'єр Д. Табачник назвав голод 33-го року свідомим терористичним актом, що забрав життя коло 10 мільйонів осіб. Пан Табачник заявив, що уряд планує створення Національного меморіального комплексу присвяченому трагедії. Аж тут депутат Левко Лук'яненко продемонстрував документ, підписаний цим же Табачником, в якому Держкомінформ зобов'язується провести 14 лютого прес-конференцію "з відзначення 85-річчя від дня народження В.В.Щербицького", а також підготувати на 17 лютого матеріали про Щербицького в Урядовому кур'єрі та інших виданнях.

Мало того, згідно з розпорядженням Табачника, Мінкультури зобов'язане організувати 17 лютого покладання вінків до могили Щербицького і перейменувати його ім'ям вулиці в Києві та інших містах. В чому причини такої пошани? Як пише Орест Субтельний у своїй праці «Україна у ХХ столітті» — в політиці безмежного плазування перед Москвою. Своїм слухняним виконанням вказівок Москви, готовністю жертвувати економічними інтересами України, потуранням русифікації Щербицький міг би ввійти в історію як викінчений тип «малороса». Державне відзначення ювілею Щербицького є ляпасом усім, хто прагнув бачити Україну демократичною і незалежною.
"Показ Української Культури" у університеті Конкордія
 

Об'єднання українських студентів університету КонкордіяВ четвер 27-го лютого Об'єднання українських студентів університету Конкордія організувало "Показ Української Культури" у Graduate Student's Lounge.

Можна було послухати українську музику, подивитися на українські народні костюми, речі, народні танці, а також покуштувати народні напої та страви.
За матеріалами www.klitschko.com
Віталій Кличко зробив судовий позив проти WBC щоб змусити Левіса битись
 
Віталій Кличко
Віталій Кличко
У четвер 20 лютого офіційний претендент на титул чемпіона світу за версією Всесвітньої Боксерської Ради (WBC) Віталій Кличко зробив у Лас-Вегасі судовий позов до WBC. У своєму позові Віталій жадає від керівництва WBC виконання правил організації, які вказують, що чемпіон повинний провести обов'язковий захист свого титулу проти офіційного претендента на чемпіонський пояс на протязі року з моменту його завоювання.
Володимир Кличко
Володимир Кличко

Леннокс Льюіс захистив свій титул чемпіона світу 8 червня 2002 року, перемігши Майка Тайсона. Тепер Льюіс повинний відстояти свій титул у двобої проти Віталія не пізніше 8 червня цього року. Але він зволікає, оскільки сподівається заробити більше на матчі-реванші проти Тайсона. Тепер, коли Тайсон переміг 23 лютого нокаутом Кліффорда Етьєна, менеджери Льюіса і Тайсона хотіли би провести матч 21 червня, хоча Тайсон і заявив, що не готовий ще битись проти Льюїса.

Віталій Кличко є братом Володимира Кличка, який є чемпіоном світу за версією Всесвітньої Боксерської Організації (WBO). 8-го березня у Німеччині відбудеться двобій Володимира із претендентом на чемпіонський титул південноафриканцем Коррі Сандерсом.

Обидва брати отримали докторські дипломи у Києві, де живуть їх батьки. Зараз Віталій і Володимир перебувають в Німеччині і дуже там популярні. Їх можна побачити у програмах телебачення. Віталія навіть називають доктором Фаустом (оскільки він і є доктором, а слово Фауст на німецькій мові означає кулак).
Догори
<<< Осінь 2002 Весна 2003 >>>