Français English  • Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Весна 2011

Весна 2011

<<< | Березень 2011 | Квітень 2011 | Травень 2011 | >>>
ДогориБерезень 2011
18-04-2011
:. Звітно-виборні збори Товариства «ЗУСТРІЧ»
 
В суботу 19 березня 2011 року в домівці «ЗУСТРІЧі» у приміщенні Українського Національного Об'єднання за адресою 5213, Hutchisson відбулися загальні звітно-виборні збори Товариства. Голова Товариства Сергій Савченко, заступник Голови Олександр Кулішов, секретар Ірина Шевчук, скарбник Оля Лапуць відзвітували про зроблену роботу. Більшістю голосів роботу Управи Товариства за 2010 рік визнано задовільною.

У 2010 році сума членських внесків і загального приходу від влаштованих Товариством заходів становила 10 413 доларів, витрати становили 6 156 доларів. Таким чином, Товариство закінчило рік з позитивним сальдо у 4 257 доларів. В кінці звітного періоду активи Товариства вперше за історію його існування перевищили 19 тисяч доларів.

За звітний період Товариство пожертвувало 250 доларів на підтримку Українського Фестивалю у Монреалі, 300 доларів на встановлення пам'ятника Т.Г.Шевченку в Оттаві та 200 доларів на Шевченківську фундацію в Канаді. «ЗУСТРІЧ» влаштувала два неприбуткових заходи: розписування писанок та свято Святого Миколая. В 2010 році продовжувалось зміцнення матеріальної бази: Товариство придбало шашличницю-барбекю, що використовувалась на Українському фестивалі та лазерну світломузику для танцювальних вечорів.

Після голосування Головою Товариства було переобрано Сергія Савченко. Після цього було обрано членів Управи, Ревізійної і Номінаційної комісїй. Вітаємо Сергія і членів нової Управи та бажаємо їм подальших успіхів.
ДогориКвітень 2011
19-04-2011
:. Творча зустріч з українською письменницею Марією Матіос
 
Творча зустріч з українською письменницею Марією Матіос
Світлина: Олександр Кулішов 
 
В суботу 9 квітня 2011 року в Домівці Українського Національного Об’єднання за адресою 405 Fairmount West відбулася творча зустріч з українською письменницею Марією Матіос — автором роману «Солодка Даруся» і багатьох інших відомих творів, лауреатом Шевченківської премії України.

Під час зустрічі письменниця поділилася своїм баченням ситуації в Україні, розповіла про творчі плани, відповіла на запитання гостей. Виявляється, що найактивнішим читачем творів митця є читачі східних частин України, яки через книги починають розуміти свій спадок і складнощі історї своєї держави, про які майже нічого не знали. На думку пані Марії, сучасна якісна українська література має спочатку насичити саму Україну і після обов’язково вийде на міжнародний рівень. Крім того, вона повідомила про плани щодо екранізацї «Солодкої Дарусі».

Зустріч організована Українським Національним Об’єднанням у Монреалі, Організацією Українок Канади ім. Ольги Басараб та Товариством «ЗУСТРІЧ».
12-05-2011
:. Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
 
Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
Світлини: Сергій Савченко 
 
Традиційне Свято писанки, влаштоване Товариством «ЗУСТРІЧ» в суботу 16 квітня 2011 року, стало — як і в попередні роки — не просто даниною предкiвським звичаям, а й веселою розвагою, цiкавою як для великих, так i малих. Цих великих i малих зiбралось цього року щонайменше вiсiмдесят. Розмальовуванню передували пояснення господарів свята, якими вже другий рік є донецькі артисти Олександра та Федір Куркчі, а також наочний приклад застосовування техніки розписування писанок, продемонстрований відомою монреальською писанкаркою Донею Слободян, яка займається розписом писанок протягом більш ніж 50 років і роботи якої виставлені в галереях та музеях Квебеку і Онтаріо.

На святі були присутня монреальська компанія «Євшан», у представників якої можна було купити кістки, фарби, воск, а також книжки про техніку писанкарства. Компанія «Євшан» подарувала Товариству 10 кісток, 2 комплекти фарби і воск, за що Товариство щиро вдячне — адже вхід на свято, що вже одинадцятий рік влаштовує «ЗУСТРІЧ», завжди безплатний.

Щоб писанки не псувались протягом зберігання, з яєць перед розписуванням вилучають їх зміст. За пропозицією Федора Куркчі, з отриманих білків та жовтків було спечено яблучний пиріг, що був розділений між присутніми на завершення вечора. Турботу про випечення пирога взяли на себе Ксюша і Константин Катрик, які прибули в Канаду за тиждень до події. Велике їм спасибі за допомогу! Пиріг вдався на славу — про нього згадують, розповідаючи про цьогорічне Свято писанки.
Подробиці Свята писанки влаштованого Товариством «ЗУСТРІЧ» 16 квітня 2011 року Подробиці Свята писанки влаштованого Товариством «ЗУСТРІЧ»
Догори
<<< Зима 2010-2011 Літо 2011 >>>
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!