• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Свято писанки 2011

Свято писанки
16 квітня 2011 року

Традиційне Свято писанки, влаштоване Товариством «ЗУСТРІЧ» в суботу 16 квітня 2011 року, стало — як і в попередні роки — не просто даниною предкiвським звичаям, а й веселою розвагою, цiкавою як для великих, так i малих. Цих великих i малих зiбралось цього року щонайменше вiсiмдесят. Розмальовуванню передували пояснення господарів свята, якими вже другий рік є донецькі артисти Олександра та Федір Куркчі, а також наочний приклад застосовування техніки розписування писанок, продемонстрований відомою монреальською писанкаркою Донею Слободян, яка займається розписом писанок протягом більш ніж 50 років і роботи якої виставлені в галереях та музеях Квебеку і Онтаріо.

«ЗУСТРІЧ» влаштувала Свято писанки Писанкарка Доня Слободян демонструє наочний урок розмальовування писанок

На святі були присутня монреальська компанія «Євшан» Вебсайт монреальської фірми «Євшан», у представників якої можна було купити кістки, фарби, воск, а також книжки про техніку писанкарства. Компанія «Євшан» подарувала Товариству 10 кісток, 2 комплекти фарби і воск, за що Товариство щиро вдячне — адже вхід на свято, що вже одинадцятий рік влаштовує «ЗУСТРІЧ», завжди безплатний.

Розмальовування писанок стало справжнім святом Розмальовування писанок стало справжнім святом

Щоб писанки не псувались протягом зберігання, з яєць перед розписуванням вилучають їх зміст. За пропозицією Федора Куркчі, з отриманих білків та жовтків було спечено яблучний пиріг, що був розділений між присутніми на завершення вечора. Турботу про випечення пирога взяли на себе Ксюша і Константин Катрик, які прибули в Канаду за тиждень до події. Велике їм спасибі за допомогу! Пиріг вдався на славу — про нього згадують, розповідаючи про цьогорічне Свято писанки.

Турботу про випечення пирога взяли на себе Ксюша і Константин Катрик Це черга не за пирогом, а за фарбами :-)

Подяки заслуговують також Марічка Забейда і Ірина Шевчук, які у якості досвідчених асистентів допомогали писанкарам-початківцям перейти усі етапи процесу розмальовування. Можливо й не кожна дитина, що була присутня на святі, повернулась додому з власноручно розмальованою писанкою. Та безсумнівно, що кожна принесла з собою гарні враження, добрий настрій і згадку про нових друзів.

Розмальовування писанок навчають художні майстри з Донецька Олександра та Федір Куркчі Свято писанки стало чудовою розвагою для дітей

Товариство вдячне усім, хто долучився до організації Свята писанки, і зокрема монреальській філії Українського Національного Об'єднання, яка безкоштовно надала свій зал для влаштування вечора. Дякуємо і усім, хто завітав до нас!

Олександр Кулішов
Світлини Сергій Савченко

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!