• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Весна 2004

Весна 2004

<<< | Березень 2004 | Квітень 2004 | Травень 2004 | >>>
ДогориБерезень 2004
07-03-2004
:. Зустріч з українськими моряками
 
Зустріч з українськими морякамиВ суботу 7 березня року завдяки Голові Товариства українських канадських професіоналістів і підприємців у Монреалі Ґені Палій-Мур члени Товариства «ЗУСТРІЧ» Андрій Леник, Микола Кулішов, Люда Кулішова і Андрій Борис зустрінулися з українськими моряками з корабля «Mariam 6», що стоїть біля причалу монреальського порту. Екіпаж, що складається з мешканців Криму, знаходиться у Монреалі з кінця листопада минулого року і по сьогодні отримує на харчування тільки 4 долари на день на особу. Сім із одинадцяти членів екіпажу підписали скаргу в Міжнародну Федерацію працівників Транспорту (див. Український екіпаж звертається у ITF). З приємністю констатуємо, що моряки справляють дуже гарне враження: тримаються бадьоро і чудово розмовляють в українській мові.
08-03-04
:. «Свято героїнь» у театрі УНО
 
Вшановуючи пам'ять українських жінок, які віддали своє життя у боротьбі за незалежну українську державу, Організація Українок Канади імені Ольги Басараб в Монреалі, Ліга Українських католицьких жінок Канади (відділ при парафії Успення Божої Матері) і Товариство «ЗУСТРІЧ» запросили громаду міста і околиць на «Свято героїнь», яке відбулось у неділю 8 березня у театрі Українського Національного Об'єднання. У цьому році виповнилось 80 років з дня смерті 24-річної Ольги Басараб, члена Головної Управи Союзу Українок, закатованої польською поліцією у львівській в'язниці. У культурно-мистецькій програмі, підготованій Оксаною Герич, взяли участь Олена Зубач, Ірина Митрофанова, Світлана Кімаковська, Орися Забейда, Христина Гарасим, Владик Кімаковський і Софійка Марунич.
«Свято героїнь» «Свято героїнь» «Свято героїнь» «Свято героїнь»
14-03-04
:. Стаття доктора Миколи Кулішова у тижневику "Новий Шлях"
 
Cтаття першого Голови Товариства «ЗУСТРІЧ» Миколи Кулішова "Четверта хвиля еміграції і проблеми навколо неї" надрукована у тижневику "Новий Шлях" за 11 березня цього року. Формально вона є відповіддю на допис пані Василів-Базюк, що був опублікований у попередніх номерах "Нового Шляху", друкованого органу Українського Національного Об'єднання Канади. По духу ж лист доктора Кулішова є розвитком і продовженням думок, висловлених у його попередній статті Відгук на статтю О.Дроздовського "Місія і покликання 4-ї хвилі української еміграції", опублікованої в часописі "Україна і Світ" за 30 грудня 1998 року. Микола Кулішов обирався Головою Товариства «ЗУСТРІЧ» на протязі трьох перших років існування Товариства. Він є секретарем монреальської філії Українського Національного Об'єднання і делегатом до монреальського відділу Конґресу Українців Канади, який обрав його у 2003 році делегатом на VIII Світовий Конґрес українців, що відбувся у Києві. Доктор М. Кулішов прибув у Монреаль у 1995 році. Спеціаліст у галузі оптичної фізики, він працює над розробкою нових принципів передачі і кодування інформації, є автором численних наукових праць і винаходів, захищеними американськими патентами.

Подробиці Четверта хвиля еміграції і проблеми навколо неї
18-03-2004
:. Розкрито зловживання у Комісії іміграції і статусу біженця
 
Розкрито зловживання у Комісії іміграції і статусу біженця Королевська жандармерія Канади висунула 278 звинувачень проти одинадцяти мешканців провінції Квебек, які звинувачуються у створенні кримінальної мережі, що сприяла за значний грошовий хабар отримати статус біженця зацікавленим особам. У акті звинуваченя, висунутого проти колишнього судді Комісії іміграції і статусу біженця (Commission de l'immigration et du statut de refugiе) Іва Бурбонне (Yves Bourbonnais) і десяти інших, говориться, що злочинна організаці була добре структурованою. Розслідування тривало три роки і встановило, що близько 60 осіб, справи яких заслуховувались на слуханнях комісії, отримали позитивне рішення у обмін на грошові суми у розмірі від 8 до 15 тисяч доларів. У відповідностю з етнічною належністю звинувачених, прохачі притулку походять з країн Азії, Близького Сходу і Італії.
23-03-04
:. Самоуправство Голови УНО паралізує роботу Товариства
 
Товариство «ЗУСТРІЧ» оцінює останні дії Голови монреальської філії Українського Національного Об'єднання Євгена Калюжного як самоуправство і явне шкідництво інтересам УНО та української громади Монреалю. 15 березня 2004 року за одноосібним рішенням п. Калюжного без будь-якого попередження були змінені всі замки на дверях до приміщення «ЗУСТРІЧі». Голова УНО пояснив свій вчинок наміром віддати приміщення у винайм невідомій комп'ютерній компанії, але Управа Українського Національного Об'єднання навіть не була проінформована про цей задум. На сьогодні робота Товариства і усього УНО паралізована, оскільки ключі від приміщення має тільки пан Калюжний. Управою Товариства «ЗУСТРІЧ» надіслано лист Управі УНО, в якому висловлюється надія на продовження дальшої співпраці і подяка за багаторічне сприяння. Приміщення, про яке йдеться мова, було надане Товариству «ЗУСТРІЧ» за рішенням Управи УНО у 1998 році, за умови, що Товариство зробить у ньому ремонт за свої кошти. Ремонт був проведений добровольцями "ЗУСТРІЧі" і тривав кожен вечір на протязі двох з половиною місяців, оскільки приміщення було дуже занедбане, раніше у ньому знаходилась українська кредитова спілка, яка була зачинена на початку 70-років. У 2002 році Товариством було зроблено другий ремонт приміщення, відцикльовано і полаковано підлоги. 12 членів Товариства «ЗУСТРІЧ» є членами УНО.
26-03-2004
:. Міністр іміграції звертає увагу на професійну інтеграцію імігрантів
 
Міністр іміграції звертає увагу на професійну інтеграцію імігрантів Міністр іміграції Квебеку пані Мішель Куршен (Michelle Courchesne) доручила своєму парламентському помічнику, пані Діан Лего (Diane Legault), мандат на вивчення перешкод, які зустрічають імігранти у визнанні їх професійної підготовки і досвіду, набутих у країнах, звідки вони приїхали. Пані Лего повинна виробити рекомендації, що дозволили би швидшу інтеграцію імігрантів на ринку праці. Міністр іміграції оголосила про це доручення під час своєї зустрічі 26 березня з членами Інтерпрофесійної Ради провінції (Conseil interprofessionnel du Quebec). Пані Куршен повідомила, що під час зустрічей, які вона мала протягом свого недавнього турне у провінції, а також у парламентській комісії по визначенню рівня іміграції на наступні роки, її співбесідники одностайно визнавали, що особи, які отримали свою освіту за кордоном, мають великі труднощі у визнанні їх досвіду та їх дипломів, і це заважає Квебеку використати їх потенціал. Співпраця у цьому питанні професійних орденів Квебеку є сьогодні актуальною, як ніколи, для ідентифікації і застосування реалістичних шляхів соціопрофесійної інтеґрації імігрантів, підкреслила пані Куршен. Перший документ, що буде підготований робочою групою, очолюваною пані Лего, планується оприлюднити у червні місяці. Він послужить базою для подальших консультацій і вироблення плану дій.
www.mrci.gouv.qc.ca За пресовим повідомленням Міністерства Іміграції Квебеку
ДогориКвітень 2004 року
03-04-04
:. Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
 
Традиційне розмальовування писанок відбулося цієї суботи у домівці Товариства «ЗУСТРІЧ». Кожен рік навесні Товариство запрошує до своєї домівки усіх бажаючих і безкоштовно надає у їх розпорядження кістки та фарби. Розмальовування писанок цікаве і новачкам, і тим, хто вже не в перший раз приходить до домівки Товариства. Зазвичай «ЗУСТРІЧ» запрошує досвідченого майстра, який може відповісти на будь-яке питання і поділитися своїми секретами. Цього року цим майстром була Галина Фуетес, яка розповіла про широке розповсюдження у світі традиційного українського мистецтва, а також про сучасні знаряддя для розмальовуваня писанок.
Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
ДогориТравень 2004 року
02-05-04
:. Четверо членів «ЗУСТРІЧі» обрано в управу УНО
 
Четверо членів «ЗУСТРІЧі» обрано в управу УНО На загальних зборах монреальської філії Українського Національного Об'єднання Канади, що відбулася в цю неділю, до Управи УНО обрано членів Товариства «ЗУСТРІЧ» Миколу Кулішова, Оксану Герич, Наталку Шульгу і Миколу Джулу. Головою УНО одностайно обраний Впреп. отець д-р Ігор Куташ. Двоє членів Товариства: Анатолій Соцький і Андрій Борис увійшли до складу Контрольної Комісії філії УНО. Більшістю голосів збори визнали задовільною роботу колишнього Голови УНО д-ра Євгена Калюжного і очолюваної ним Управи. Учасники зборів побажали новій Управі прикласти всіх старань для виконання завдань, накреслених Статутом Українського Національного Об'єднання Канади. На зборах були присутні заступник Голови УНО Канади пані Дарія Дяковська, Голова ОУК Канади пані Ірина Ващук і скарбник УНО Канади пан Михайло Калимін.
18-05-2004
:. Знижуються заробітки нових імігрантів
 
Як показують недавні дослідження Міністерства Статистики Канади, заробітки нових імігрантів значно знизилися на протязі 1980-1990-их років. Наприклад, імігранти, які прибули в Канаду між 1995 і 1999 роками, заробляли протягом першого року по прибутті в середньому на 24% менше ніж ті, що прибули між 1965 і 1969 роками. На протязі останніх 30 років вартість досвіду, набутого за межами Канади, значно знизилась на канадському ринку праці. Для імігрантів, що прибували в Канаду наприкінці 60-х років, рік досвіду, набутого за межами Канади, підвищував заробіток приблизно на 1,5%. Для імігрантів, що прибули в кінці 90-х років, цей же рік підвищував заробіток тільки на 0,3%.

Одною з причин зниження заробітків нових імігрантів дослідники вважають дискримінацію.
22-05-04
:. Міністр іміграції Квебеку оголошує новий план дій
 
Міністр іміграції Квебеку оголошує новий план дій Позавчора на конференції в престижному монреальському готелі "Дельта" Міністр іміграції Квебеку пані Мішель Куршен (Michelle Courchesne) оголосила новий план дій під обіцяючою назвою «Des valeurs partagees, des interets communs» («Цінності роздільні, інтереси спільні»), розроблений Міністерством. "Знання французької мови є не тільки умовою знаходження праці, воно також є важливим фактором, що сприяє укоріненню імігрантів в Квебеку. Тому впроваджені нові заходи, які сприятимуть доступу на курси з вивчення французької мови більшій кількості імігрантів", сказала пані Куршен.

Загальний бюджет на вивчення французької мови імігрантами досягне суми 42,2 мільйони доларів. Міністерство врізало стипендії для тих відвідувачів курсів французької мови, що прибувають по програмі незалежної іміграції до 115$ на тиждень. Досі студент без сім'ї отримував стипендію у 146$, а сімейні студенти 121$. Ті, що прибули по програмі сімейного спонсорства, отримуватимуть відтепер 30$ на тиждень замість 27$. Збільшаться виплати для догляду за дитиною, замість 20$ батькам повертатимуть 25$. Програма повного курсу зменшиться з 40 тижнів до 33, а кількість годин на тиждень збільшиться з 25 до 30 годин.

Завдяки цим заходам, на думку Міністерства, більш як 3000 осіб додатково зможуть відвідувати денні інтенсивні, а також вечірні курси французької мови. Однією з новинок, обіцяних Міністерством, стане впровадження курсів французької мови на Інтернеті.

Міністерство незадоволене фактом, що багато імігрантів не знаходять зразу роботу. Як показали дані перепису 2001 року, 12% новоприбулих не мають роботи, у той час як цей показник становить 8% для загальної кількості населення. Тому Міністерством відтепер впроваджується так звана «дорожня карта» («carnet de route»), яка, як вважають її творці з Міністерства іміграції, "дозволить потенційним імігрантам розпочинати інтеграційні етапи, спрямовані на пошук роботи, ще за межами Квебеку".

Існує побоювання, що «дорожня карта» зможе слугувати для обмеження деяких прав імігрантів і перетворення їх у джерело дешевої робочої сили.
www.mrci.gouv.qc.ca Міністерство Іміграції Квебеку
Догори
<<< Зима 2003 - 2004 Літо 2004 >>>