Français English  • Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Весна 2012

Весна 2012

<<< | Березень 2012 | Квітень 2012 | Травень 2012 | >>>
ДогориБерезень 2012
27-03-2012
:. Звітно-виборні збори Товариства «ЗУСТРІЧ»
 
В суботу 24 березня 2012 року в домівці «ЗУСТРІЧі» у приміщенні Українського Національного Об'єднання за адресою 5213, Hutchisson відбулися загальні звітно-виборні збори Товариства. Голова Товариства Сергій Савченко, культурно-освітній референт Оксана Герич, скарбник Анастасiя Машталiр та секретар Ірина Шевчук відзвітували про зроблену роботу. В минулому 2011 році «ЗУСТРІЧ» успішно продовжила свою діяльність, організувавши низку культурних та розважальних заходів. В кінці звітного періоду активи Товариства вперше за історію його існування перевищили 20 тисяч доларів. За звiтний перiод двоє членiв Управи – Богдан Грицишин та Вiктор Петрушин не змогли продовжити свою працю; на їхнi мiсця Управою були кооптованi Генадiй Бондаренко та Анастасiя Машталiр.

Резюмуючи звіт Контрольно-ревізійної комісії, Олена Кулішова повідомила учасників зборів, що комісія не виявила порушень або зловживань; фінансова документація знаходиться у зразковому стані, що є наслідком зусиль Віктора Петрушина, який знаходився на посаді Скарбника протягом більшої частини звітного періоду. Після обговорення звітів Номінаційна комісія представила на розгляд Товариства список нової Управи з восьми осіб; загальні збори ухвалили вибирати Управу за поданим списком. Після того, як було обрано Управу, збори перейшли до обрання Голови Товариства; після виступу кожного з трьох кандидатів більшість голосів було віддана Анастасiї Машталiр, яка й стала Головою Товариства. Після цього було обрано Контрольно-ревізійну та Номінаційну комісії. Вітаємо Анастасiю і членів нової Управи та бажаємо їм подальших успіхів.
27-03-2012
:. Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
 
Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ» Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
Розмальовування писанок у Товаристві «ЗУСТРІЧ»
Світлини: Антон Рева 
 
Цьогорічне Свято писанки, влаштоване Товариством в неділю 25 березня 2012 року, дещо охолодило запал свіжообраної Управи — на розмальовування прийшло тільки три родини, якщо не рахувати родин активних учасників «ЗУСТРІЧі». З одного боку, свято відбулось в затишній, майже домашній атмосфері — ми вже звикли, що сама присутність Федора Куркчі та Олександри Кулиненко породжує відчутне енергетичне поле, яке підштовхує негайно щось робити: малювати, ліпити, стругати, будувати... А з другого боку, було шкода всіх тих дітей, які не прийшли, а отже, і не почули того, що розказувала Олександра, і що несправедливо назвати просто описом процесу розмальовування писанок, бо за кількістю інформації розповідь артистки досягала історичній розвідці про великодні звичаї наших предків, а сприймалася як чарівна казка. Отже, вітаючи нових українських імігрантів з наступаючими Великодніми святами, слід нагадати, що минулої неділі вони позбавили своїх дітей, та й самих себе, чарівного дійства розмальовування писанки, і зіпсували цим свою карму. Шановній же Управі Товариства варто замислитись, чи є доречним залишати вхід на свято вільним — безплатні свята давно не практикуються в інших етнічних громадах.
ДогориКвітень 2012
10-05-2012
:. Подорож на Cabane à sucre
 
Подорож на Cabane à sucre Подорож на Cabane à sucre Подорож на Cabane à sucre
Подорож на Cabane à sucre
Світлини: Олександр Білошицький 
 
22 квітня товариство «Зустріч» організовувало виїзд на Cabane à sucre. Хотілось би відзначити теплу атмосферу, що була створена завдяки присутнім гостям. Незважаючи на сильну зливу та холодну погоду, що були того дня, було надзвичайно приємно поспілкуватися як із тими, хто неодноразово відвідує усі наші заходи, так і з новоприбулими. На жаль, не вдалося скоштувати смачну карамельку, напевно тому, що це був останній тиждень сезону збору кленового сиропу. Будемо намагатися наступного разу підшукати вдале місце та створити атмосферу ще приємнішу з усіма заходами, що зазвичай пропонують господарі цих заходів.

Оля Лемешко
ДогориТравень 2012
31-05-2012
:. У Монреалі відбувся «Сорочинський ярмарок»
 
Зображення з вистави «Сорочинський ярмарок» Зображення з вистави «Сорочинський ярмарок» Зображення з вистави «Сорочинський ярмарок»
Зображення з вистави «Сорочинський ярмарок»
Світлини: Андрій Яровий, Олександр Білошицький 
 
Вистава «Сорочинський ярмарок», поставлена 6 травня театром «Стожари» при Українському Національному Об’єднанні під керівництвом Ольги Онищенко, відбулась при повному залі, і підтвердила як серйозність намірів молодого колективу, для якого інсценізація повісті Миколи Гоголя стала другим за рахунком творчим досягненням, так і те, що український Монреаль — такий здавалось би різний, розділений роками, хвилями та течіями — все-таки здатен згуртуватись в одне ціле, коли йдеться про свою культурну спадщину. Артисти виправдали сподівання глядачів — завдяки багатотижневим репетиціям кожен рух, погляд, інтонація були вивірені і апробовані режисером. Навіть кілька мовних зворотів, відсутніх у оригінальному сценарії, засвідчили настільки зконсумоване вростання в сценічний образ, що можуть зрештою розцінюватись як еволюція театрального організму. Шановні гості вистави не могли не звернути уваги на оригінальність декорацій, які були б окрасою для будь-якого професійного театру — авторство декорацій належить Олександру Куркчі та Олександрі Куліненко. Відтворенню національних барв та характеру гоголівського твору сприяв і влаштований після вистави справжній ярмарок, де можна було придбати художні вироби в національному стилі, виготовлені монреальськими майстрами. Товариство «ЗУСТРІЧ» було задіяне у постановці в повному складі — і з гордістю підкреслимо ще раз, що абсолютна більшість складу театру є учасниками «ЗУСТРІЧі». Успіх вистави разом із «Стожарами» розділили ансамбль українського танцю «Троянда» (художній керівник Богдан Климчук), ансамбль українського танцю «Мрія» (художній керівник Діана Гусєва) та вокальний квартет «Роса» (художній керівник Віра Кулицька).
31-05-2012
:. Презентацiя «Актуальнi питання молекулярної бiологiї»
 
Презентатор і ведучий Назар Машталір
Світлина: Анастасія Машталір 
 
В суботу 12 травня 2012 року в домівці Товариства «ЗУСТРІЧ» у будинку Українського Національного Об’єднання відбулася науково-пiзнавальна презентацiя «Актуальнi питання молекулярної бiологiї», яку підготував аспірант Université de Montréal Назар Машталiр. Програма презентацiї, в якій було розглянуто зокрема молекулярнi машини, стовбуровi клiтини та клiтинну терапiю, механізми та особливості ракових захворювань, трансгеннi органiзми тощо викликала глибоку зацікавленість присутніх. Презентація супроводжувалась переглядом науково-популярного фільму Body Code з поясненнями і коментарями, показом різних культур мух дрозофіл, які слугують біологам для спостереження генних мутацій, та наочною демонстрацією результатів дослідів за допомогою мікроскопу. Чи кожному відомо, що людський організм нараховує сто трильйонів клітин, і тільки десять з них є людськими? Або що довжина всіх молекул ДНК в одній клітині становить приблизно 2 м? Під час обговорення після презентації, Назар детально відповів на запитання аудиторії, яку цікавило, наприклад, яка небезпека у споживанні продуктів із вмістом ГМO, чи передається спадково рак, і чому в Квебеку підвищений процент захворювань на рак грудей. Назар Машталір закінчив Львівський національний університет, працював дослідником у Державному університеті Луїзіани, він є автором багатьох наукових праць.
Догори
<<< Зима 2011-2012 Літо 2012 >>>
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!