• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Літо 2007 English Français

Літо 2007

<<< | Червень 2007 | Липень 2007 | Серпень 2007 | >>>
ДогориЧервень 2007
25-06-2007
:. Пікнік на острові Святої Єлени у Монреалі
 
«ЗУСТРІЧ» на пікніку на острові Святої Єлени
В неділю 24 червня Товариство «ЗУСТРІЧ» влаштувало традиційний пікнік на острові Cвятої Єлени. Острів, з якого відкриваються чудова панорама на Старий порт Монреалю, є дуже зручним місцем відпочинку — на ньому знаходиться станція метро Jean-Drapeau, що дуже полегшує доступ сім'ям, які не мають автомобілів або не бажають витрачати час на тривалу подорож за межі міста. Тут знаходяться парк атракціонів «La Ronde», павільйони виставки Expo-67, старовинний форт Стюарт, а також басейн і штучне озеро. Тому усі пікніки Товариство влаштовує саме тут. Перший пікнік відбувся на острові ще 1997 року за пропозицією Миколи Кулішова, першого Голови Товариства. Цьогорічний пікнік «ЗУСТРІЧі» став, безперечно, наймасовішим за увесь час її існування. З приємністю можна відзначити велику кількість нових облич і загальну доброзичливу атмосферу. Любителі спорту, можливо, були розчаровані, бо на острові немає можливості пограти у футбол (проте улітку багато учасників «ЗУСТРІЧі» регулярно грають по неділях в аматорський футбол у парку Ste-Bernadette на розі Беланжер та 18-ої авеню). Зате і діти, і дорослі отримали масу задоволення, граючи в волейбол у колі.
ДогориЛипень 2007
23-07-2007
:. Свято Івана Купала на пластовій оселі «Батурин»
 
Свято Івана Купала на оселі Батурин Свято Івана Купала на оселі Батурин Свято Івана Купала на оселі Батурин
Світлини: Олександр Білошицький, Юля Гнатюк, Сергій Савченко
Клікніть на світлину для збільшення або зменшення 
 
Вперше після кількарічної перерви Товариство «ЗУСТРІЧ» знову влаштувало свято Івана Купала. Місцем для свята було обрано пластову оселю «Батурин», розташовану за 130 кілометрів від Монреалю, в самому серці природної перлини Квебеку Estrie. Мальовничий ліс та затишний ставок оселі були ніби неначе навмисне створені для чародійного купальського дійства, а по-справжньому літня погода посприяла дійсно купальським настрою та сприйняттю: на протилежному боці ставка було чути сміх мавок, а дерева тільки вичікували хвилі, коли на них ніхто не дивився, щоб безшумно помінятися місцями. Програма свята, яке відбулось в суботу і неділю 21-22 липня ц.р., була продумана таким чином, що у ньому могли взяти участь усі присутні і, отже, прилучитися до прадавніх обрядів наших пращурів: в ній було одягання Купала і Марени, плетення вінків із живих квітів та трав, танці навколо вогнища, виступи юних артистів, смачні шашлики і багато чого іншого. Вартість квитків була максимально низькою — 15$ для дорослих і 7$ для дітей, щоб надати можливість відсвяткувати Івана Купала тим сім'ям, які тільки недавно прибули до Монреалю. Свято відвідало більш як 70 осіб. Дякуємо всім, хто допомагав і хто завітав!
Подробиці Подробиці Свята Івана Купала на пластовій оселі «Батурин»
ДогориСерпень 2007 року
05-08-2007
:. «ЗУСТРІЧ» підтримала проект пам'ятника Тарасу Шевченку
 
Товариство «ЗУСТРІЧ» схвалює проект встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку у столиці Канади Оттаві і жертвує 1000$ на його підтримку. Це рішення було прийняте Управою Товариства на черговому засіданні, що відбулося в п'ятницю 3 серпня ц.р. Ухвала «ЗУСТРІЧі» прийнята з нагоди десятиріччя заснування організації, яке буде відзначатися у жовтні цього року. Пам'ятник Кобзарю, остання робота видатного канадського скульптора українського походження Лео Мола (Леоніда Молодожанина), був переданий оттавській громаді у якості подарунку. За попередніми підрахунками Організаційного комітету, встановлення монумента потребує близько 100 тис. канадських доларів. Тому бути чи не бути пам'ятнику в Оттаві, залежить тільки від доброї волі канадських українців. Місцем встановлення монументу обрано берег каналу Рідо біля оттавського українського собору св. Івана Хрестителя, який є власником ділянки. У травні ц.р. проект отримав підтримку Посла України в Канаді Ігора Осташа.

http://www.infoukes.com/tarasinottawa/ Вебсайт Організаційного комітету «Шевченко в Оттаві»
15-08-2007
:. Квебек: початок дебатів стосовно іміграції
 
Сьогодні іміграція і проблеми, нею породжені, починають не на жарт непокоїти єдину франкомовну провінцію Канади. І особливо ту частину її населення, яка за 300 років звиклась із своєм становищем корінних мешканців, загнавши в резервації те, що залишилося від індіянських племен. Промінявши на початку 70-их років сімейні і релігійні вартості на свободу жінки і державний атеїзм, квебекці з деяким здивуванням починають помічати, що народжуваність в провінції впала настільки, що в найближчому майбутньому їх пенсіонерам не буде кому кормити. І хоча єдиний реальний порятунок тільки в іміграції, виявляється, що деякі імігранти не бажають не тільки позбуватися своєї віри і звичаїв, а й не хочуть вивчати французької мови. Чим ставлять під загрозу існування великої квебекської нації (визнаної, правда, щойно недавно прем'єр міністром Канади Стефеном Харпером). На прес-конференції, яка відбулася в вівторок 14 серпня ц.р. у місті Квебек, пані Поліна Маруа (Pauline Marois), лідер партії Блок Квебекуа, висунула ідею про передання Канадою всіх повноважень стосовно іміграції квебекському урядові. Пані Маруа, як дуже досвідчений політик, зуміла блискавично зреагувати на невеликий скандал, що розгорнувся протягом останнього тижня, коли лідер офіційної опозиції у Національній Асамблеї Квебеку Маріо Дюмон (Mario Dumont) заявив, відповідаючи на запитання журналіста, що "у Квебеку достатньо імігрантів". Наступного ж дня прем'єр-міністр Квебеку Жан Шаре (Jean Charest), він же шеф Ліберальної партії Квебеку, звинуватив Маріо Дюмона у небажанні розвивати іміграцію в провінцію. Нагадаємо, що кожна з трьох вищевказаних осіби очолюють одну з партій, що розділили між собою депутатські місця за результатами провінційних виборів 26 березня ц.р. Ліберальна партія Квебеку отримала 48 крісел, дюмонівська партія Демократична акція (Action democratique) — 41 і Блок Квебекуа — 36. Поліна Маруа вміла скористувалася з протистояння Дюмон-Шаре і підвищила акції своєї партії (яка на останніх виборах отримала так мало голосів, скільки не отримувала з 1970 року). Отже, не треба думати, що п. Маруа настільки турбується про ситуацію імігрантів. Навпаки, їй здається, що імігрантів треба "розподіляти" по провінції — там, де бракує робочих рук і де вони не зможуть ні спілкуватися, ні навчатися. Пані Маруа висловила також думку, що імігрантам треба прищеплювати враження, що Квебек не є двомовною провінцією, а саме франкомовною провінцією, де франкомовна більшість поважає права англомовної меншості. З свого боку, міністр іміграції Квебеку Йоланда Джеймс (Yolande James) вважає, що іміграційні угоди між Оттавою і Квебеком є цілком достатніми, оскільки вони дозволяють провінції селекціонувати 66% імігрантів. Міністерство іміграції розглядає підвищення рівня іміграції на 30% як один з варіантів. Питання про планування рівня іміграції в Квебек буде вивчатися парламентською комісією починаючи з 18 вересня. Цьогорічний рівень був встановлений у 47 тисяч осіб.
28-08-2007
:. Свято Незалежності на оселі «Батурин»
 
Свято Незалежності на оселі «Батурин» Свято Незалежності на оселі «Батурин» Свято Незалежності на оселі «Батурин»
Світлини: Олександр Білошицький, Андрій Борис
Клікніть на світлину для збільшення або зменшення Більше світлин 
 
Шістнадцяту річницю незалежності України Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначило на пластовій оселі «Батурин». Почесними гостями відзначення були представники Посольства України в Канаді: атташе з консульських питань Арсеній Положій та секретар виборчої комісії закордонної виборчої дільниці № 39 при Посольстві України в Канаді Ірина Гречко. Отже, громадяни України, що бажали взяти участь у голосуванні 30 вересня ц.р. могли отримати вичерпну відповідь на всі запитання. На жаль, погода в суботу і неділю 25-26 серпня виявилась дуже несприятливою для свята — через сильний дощ майже всю культурну програму прийшлось перенести всередину приміщення оселі, розваги і танці відбувалися лише в недовгих перервах між зливами, а заплановані футбольна та волейбольна зустрічі так і залишилися тільки у планах. Тому Товариство «ЗУСТРІЧ» висловлює велику подяку всім і кожному, хто приєдналися до нас, не злякавшись непогоди, про яку, звичайно ж, всі знали наперед з метеопрогнозу. Велике спасибі також тим, хто захопив з собою намети — усіх разом нас було більше як 90 осіб, а ліжок в будиночку було тільки на 70. Окремо хочеться подякувати Галі і Миколі Джулам та Олександру Кулішову, які дуже відповідально поставились до дорученої їм справи: приготовані ними шашлики виявились такими ж смачними, як і в попередні рази, отже марка «ЗУСТРІЧі» була підтримана на висоті. Крім поганої погоди, цьогорічне відзначення мало ще одну особливість — за ідеєю Оксани Герич до культурної програми була включена мультимедійна презентація, спеціально з цією метою Товариство придбало ще один екран, менший за розміром, але набагато зручніший для встановлення. І ця презентація дійсно відбулася, хоча й довелося прикривати проектор парасолькою. Спасибі, спасибі усім — і до наступної зустрічі на Українському Фестивалі в суботу 8 вересня.
Догори
<<< Весна 2007 Осінь 2007 >>>