• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Осінь 2006

Осінь 2006

<<< | Вересень 2006 | Жовтень 2006 | Листопад 2006 | >>>
ДогориВересень 2006
01-09-2006
:. Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах
 
Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах
Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах Команда «ЗУСТРІЧі» друга у волейбольних турнірах
В серпні і вересні 2006 року команда товариства «ЗУСТРІЧ» взяла участь в двох волейбольних змаганнях українських аматорських команд. В обох змаганнях команда «ЗУСТРІЧі» посіла почесне друге місце. Перший турнир відбувся 19 серпня на оселі "Україна", що знаходиться в 100 км на північ від Монреалю і є перлиною української громади на чудовій мальовничій землі району Лорентід провінції Квебек. В турнірі брали участь 12 команд. «ЗУСТРІЧ» поступилась суперникам тільки в фіналі турніру. Другий турнір, що відбувся в суботу 1 вересня на оселі "Верховина" біля містечка Chertsey, є більш популярним в українській громаді. "Верховина" належить Спілці Української Молоді (СУМ) і має розвинуту інфраструктуру для відпочинку, спортивних і культурних подій. Влітку "Верховина" приймає дітей в українский табір. А на початку вересня, за день до Дня Праці, "Верховина" стає місцем проведення вже традиційного волейбольного турніру. В цьому змаганні взяли участь шістнадцять команд. Команда «ЗУСТРІЧі» виграла п'ять і програла дві гри - одну гру групового турниру і фінал. Умовою турнірів була передбачена наявність щонайменше двох жінок в команді. Під час гри жіноча частина команди своїми активними діями і стійкостю надавала натхнення чоловікам, які завзято билися з суперниками за кожен м'яч.

Капітаном команди і ініціатором участі "Зустрічі" в змаганнях виступив Богдан Грицишин.

За команду грали такі гравці:
  • Маргарита Андрушкевич
  • Марина Крейцер-Черняхівська
  • Віктор Вожайло
  • Сергій Савченко
  • Галина Левицька
  • Світлана Тарасенко
  • Павло Вакуленко
  • Віктор Оникійчук
Віктор Петрушин
Світлини автора
09-09-2006
:. Товариство «ЗУСТРІЧ» на Українському Фестивалі у Монреалі
 
Товариство «ЗУСТРІЧ» на Українському Фестивалі у Монреалі Товариство «ЗУСТРІЧ» на Українському Фестивалі у Монреалі Товариство «ЗУСТРІЧ» на Українському Фестивалі у Монреалі
Світлини: Віктор Петрушин, Андрій Борис 
 
Як і в минулі роки, організатори сьомого з черги Українського Фестивалю, який відбувся в суботу 9 вересня у парку Україна в Монреалі, засвідчили своє визнання Товариству «ЗУСТРІЧ», довіривши влаштувати мальовничу "Корчму", прикрашену живоплотом та соняшниками. «ЗУСТРІЧ» виправдала довір'я — завдяки безкорисливій праці усіх членів Товариства, "Корчма" привабила численних гостей, незважаючи на сильний дощ на початку Фестивалю. Цьому сприяв і поновлений асортимент страв: яблучний пиріг, компот, зелений салат (ідея і виконання Галини Джули), що продавався з традиційно смачними шашликами. Загальну увагу привертали троє козаків, героїв відомих мультиплікаційних фільмів київської кіностудії, які стояли біля входу в "Корчму" (ідея Наталі Шульги). Протягом дня було продано 300 шашликів (що поповнило касу Товариства) і 328 пляшок пива (що поповнило касу Фестивалю). Подяка всім, хто нас відвідав і усім, хто нам помагав !
Подробиці незабаром.
Фотогалерея Фотогалерея з Фестивалю
ДогориЖовтень 2006
06-10-2006
:. Скорочення штатів Посольства Канади в Україні
 
Борис Вжесневський
Борис Вжесневський
Монт Сольберг
Міністр Сольберг
Депутат парламенту Канади від округи Етобікок-центр (Etobicoke-Centre) Борис Вжесневський (Borys Wrzesnewskyj) піддав критиці скорочення штатів Посольства Канади в Україні. З липня цього року уряд консерваторів, очолю­ваний Стефеном Харпером, скоротив три посади іміграційного відділу Посольства Канади в Києві. "Цього літа я отримую все зростаючу кількість телефонних дзвінків та листів електронною поштою від розчарованих кандидатів на іміграцію в Канаду, а також від громадян з усієї Канади, які не змогли дочекатися своїх родичів та друзів в гості, на весілля, на хрестини і навіть, на жаль, на похорони. У липні і вересні 2006 р. було скорочено три посади або тридцять процентів іміграційного відділу у Києві, залишився тільки кістяк персоналу кількістю в сім службовців. Беручи до уваги, що існують десятки тисяч родинних зв'язків між двома країнами, ця ситуація створює зайві ускладнення. В час, коли Португалія прийняла більш як 250 000 добросовісних українських працівників, скорочення трьох посад іміграційних службовців ще ясніше показує ставлення міністра іміграції Сольберга (Monte Solberg) до потенційної іміграції з України", вказав Борис Вжесневський.
29-10-2006
:. Товариство «ЗУСТРІЧ» відсвяткувало дев'яту річницю з дня заснування
 
«ЗУСТРІЧ» відзначає свій дев'ятий день народження «ЗУСТРІЧ» відзначає свій дев'ятий день народження «ЗУСТРІЧ» відзначає свій дев'ятий день народження «ЗУСТРІЧ» відзначає свій дев'ятий день народження
Дев'яті роковини з дня свого заснування відзначило в суботу 21 жовтня ц.р. Українське товариство допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ». На урочистому вечорі, що відбувся в приміщенні монреальської філії Українського Національного Об'єднання, панувала атмосфера свята і затишку. Саме в цьому ключі розпочали відзначення ведучі вечора Віктор Петрушин та Ліка Андрушкевич, які чудово справилися з своїми нелегкими обов'язками (особливо завдяки гумору Ліки та чіткому таймінгу Віктора). Товариство і гостей привітали Голова монреальського відділу Конґресу Українців Канади проф. Ярема Келебай та Голова монреальскої філії Українського Національного Об'єднання о. д-р Ігор Куташ. Загальну увагу привернув емоційний виступ Олени Зубач, яка зачитала святкову листівку з Каліфорнії — привітання «ЗУСТРІЧі» від ініціатора створення Товариства д-ра Миколи Кулішова. Дуже порадував гостей своєю майстерністю чеський танцювальний ансамбль Sirava, запрошений культурним референтом Товариства Мариною Крейцер-Черніховською, яка підтримує найтісніші стосунки з чеською громадою Монреалю. Після офіційної частини та церемонії розрізання святкового торту розпочалася розважальна програма. Чудову музичну програму для танцювального вечора підготував Володимир Кулішов, син Миколи. Але найяскравішим елементом розважальної програми без сумніву став талановито зрежисований Юлею Самойленко флеш-моб, в якому — чи в якості "фанаток", чи підтанцьовки, чи музикантів — була задіяна добра половина залу. Це треба було бачити! "Скільки років живу в Канаді, ще ніколи так не сміялася", — сказала після закінчення вечора одна з гостей. Дякуємо вам всім: за допомогу і участь!
Подробиці незабаром.
ДогориЛистопад 2006
17-11-2006
:. «ЗУСТРІЧ» на засіданні круглого столу Іміграційного комітету КУК
 
11 листопада 2006 року в Оттаві відбувся круглий стіл Іміграційного комітету Конґресу Українців Канади, у якому взяли участь представники регіональних відділень КУК з Манітоби, Саскачевану, Квебеку і Онтаріо, а також Канадсько-Української Імміграційної Служби з Торонто та Товариства «ЗУСТРІЧ» з Монреалю. Посольство України в Канаді представляв радник Посольства Вадим Пристайко, а Федеральне Міністерство громадянства та іміграції — працівник відділу інтеграції Камілла Папанек (Camille Papanek). Товариство «ЗУСТРІЧ» представляли Олена Савченко та Віктор Петрушин.

На засіданні круглого столу було розглянуто наступні питання:
  · Уряди та іміграція: можливості і перешкоди;
  · Інтеграція імігрантів: успіхи та передовий досвід;
  · Четверта хвиля: стратегії прийому та адаптації
  · На яку користь для нашої громади ми очікуємо від імігрантів?

Пані Папанек розповіла про урядову політику у сфері іміграції, основним принципом якої є загальний підхід (universal approach). Також вона відповіла, у межах її компетенції, на запитання щодо урядових програм для імігрантів, зокрема, про вимоги до знань мови, адже мовний бар'єр значно ускладнює процес інтеграції.

Представники КУК з Манітоби, Саскачевану та Онтаріо поділилися своїми успіхами та проблемами в роботі з українськими імігрантами. Ця робота часто розпочинається ще тоді, коли люди знаходяться в Україні, і продовжується після їх прибуття до Канади: людей зустрічають, допомагають знайти житло, заповнити необхідні папери, записати дітей до школи чи садка, відкрити банківський рахунок тощо. Були продемонстровані друковані матеріали, підготовлені і розроблені для новоприбулих: карта Українське Торонто, довідник для новоприбулих імігрантів з України, буклет "Ласкаво просимо до Саскатуну".

Незважаючи на те, що не всі прихильно ставляться до "четвертої хвилі", явище існує, і у третьому пункті круглого столу виступаючі — представники четвертої хвилі — поділилися власним досвідом інтеграції у канадське суспільство та українську громаду, окреслили основні проблеми, з якими стикаються новоприбулі, а також проаналізували, яку саме допомогу потребують нові імігранти і яким шляхом вони приходять до української громади.

Всі учасники круглого столу були свідомі того, що українську громаду потрібно розбудовувати надалі, а для цього потрібні нові люди. Як відомо, до Канади приїздить (як легально, так і нелегально) чимала кількість українців, та до громади вливається лише незначна частка людей. Виступаючі звернули увагу на певні проблеми, які існують між представниками четвертої та попередніх хвиль української іміграції в Канаді, але висловили готовність до їхнього подолання. Можливо, це вимагатиме переосмислення завдань та політики КУКу і, обов'язково, толерантності та взаєморозуміння з обох сторін.

Пан Вадим Пристайко, радник Посольства України в Канаді зауважив, що посольство стурбоване становищем нелегальних імігрантів, адже ці люди не мають жодного захисту: соціального, правового, медичного. Він пожалкував, що далеко не всі стають на консульський облік (постійний або тимчасовий), адже це допомогло б точніше визначити кількість українців, які перебувають у Канаді, а також відповів на запитання присутніх.

Засідання круглого столу було змістовним і насиченим. За виступами з кожного питання будуть підготовлені резолюції, що будуть спрямовані до Іміграційного комітету КУК для подальшого розгляду у співпраці з урядом Канади.

Олена Савченко
Догори
<<< Літо 2006 Зима 2005-2006 >>>