• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Осінь 2004

Осінь 2004

<<< | Вересень 2004 | Жовтень 2004 | Листопад 2004 | >>>
ДогориВересень 2004
30-09-2004
:. Вибори: проголосувати вдасться небагатьом
 
Вибори: проголосувати вдасться небагатьом29 вересня ц.р. в приміщенні монреальської секції Конґресу Українців Канади відбулася зустріч з першим секретарем консульства України в Оттаві Ларисою Герасько, яка надала детальні пояснення про проведення в Канаді виборів Президента України. Як виявилось, проголосувати вдасться небагатьом з бажаючих: на сьогодні у всій Канаді можна утворити максимум чотири виборчих дільниці. Це пояснюється тим, що згідно з рекомендаціями Центральної виборчої комісії України для утворення закордонної виборчої дільниці необхідна письмова згода відповідних органів влади країни перебування. Департамент закордонних справ Канади дав письмову згоду на утворення закордонних виборчих дільниць в приміщеннях Посольства України в Канаді, Генерального консульства України в Торонто та в офісах почесних консульств. На сьогодні в усій Канаді є лише два почесних консули України, в Калгарі (провінція Альберта) та в Пікірінг (провінція Онтаріо).
ДогориЖовтень 2004
10-10-2004
:. Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначує сьому річницю з дня заснування
 
Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначує сьому річницю з дня заснування Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначує сьому річницю з дня заснування Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначує сьому річницю з дня заснування Товариство «ЗУСТРІЧ» відзначує сьому річницю з дня заснування
У суботу 10 жовтня ц.р. Українське Товариство допомоги імігрантам «ЗУСТРІЧ» відзначило сьому річницю з дня заснування. Присутніх привітали Голова Товариства Оксана Герич, Голова Українського Національного Об'єднання прот. о. Ігор Куташ і парох Української Католицької парафії Святого Духа, хрещений батько Товариства о. Володимир Вітт.

Завдяки самовідданій праці членів Товариства, яке очолювалося на протязі попередніх років Миколою Кулішовим, Миколою Маруничем, Наталею Шульгою, Людою Шапошник і короткочасно Мартою Сидор, «Зустріч» мала змогу внести свою частку у підтримку потреб української громади у Монреалі і за його межами. Тільки за останні роки «ЗУСТРІЧ» передала 750 доларів у Канадський Фонд Дітям Чорнобиля (2001 рік), 750 доларів на потреби радіопрограми "УКРАЇНСЬКИЙ ЧАС" у Монреалі (2002 рік), 200 доларів на потреби Всесвітнього Конґресу Українців (2003 рік), придбала і вислала подарунки для сиріт дитячого будинку у Оршівцях Кіцманського району Чернівецької області (2003 рік). За сім років існування більш як 150 осіб були в різний час членами Товариства.
19-10-04
:. Акція «СВАВІЛЛЮ - НІ» у Лондоні
 
Акція «СВАВІЛЛЮ - НІ» у ЛондоніУ неділю 17 жовтня перед приміщенням посольства України в Лондоні відбулася акція протесту українських громадян. Вони вимагали дотримання виборчого закону як в Україні, так і на виборчих дільницях у Великобританії. Організатором акції виступив український інформаційний інтернет-ресурс у Великобританії ukrcenter.com. Як розповів учасник пікету Мирослав Вус, українців у Великобританії обурила маніпуляція української влади з виборчим законом, зокрема, у частині, яка стосується голосування за кордоном. Наприклад, виборчий закон дозволяє голосувати за пред'явленням загальногромадянського українського паспорта. Це влаштувало б українських нелегалів, які хочуть голосувати, але бояться переслідувань за незаконне перебування в Англії. Однак генеральний консул Лазарєв, підтвердивши це положення, заявив, що закордонний паспорт потрібний не для самого голосування, а для реєстрації в списках. Центральна виборча комісія також відмовила у створенні додатковий дільниць для голосування у Великобританії, хоча 650 нових дільниць має бути відкрито в Росії.

Демонстранти вручили посольству петицію протесту. Водночас подарунок прем'єр-міністрові Віктору Януковичу – копію статуетки Оскар "за артистизм" – співробітник посольства прийняти відмовився. Вус каже, що санкціонований британськими властями протест знімали на відеокамеру з приміщення посольства.
ukrcenter.com За матеріалами ukrcenter.com
19-10-04
:. Негативна відповідь Центральної виборчої комісії
 
Негативна відповідь Центральної виборчої комісіїЯк стало відомо сьогодні, Центральна виборча комісія України відмовилась задовільнити прохання Товариства «ЗУСТРІЧ» про створення умов для того, щоб члени оттавської виборчої дільниці могли здійснити в Монреалі прийом заяв та засвідчення документів громадян України. В зв'язку з цим організатори подорожі повідомляють, що для тих, хто бажає подати заяву до дільничної виборчої комісії в Оттаві, буде організована безкоштовна поїздка в Оттаву у суботу 23 жовтня. Ця поїздка спонсорується Українською Народною Касою і Українською Кредитовою Спілкою Дежарден у Монреалі. Також організатори подорожі повідомляють, що для поїздки на вибори в Оттаву 31-го жовтня замовлено два автобуси, у відповідності до числа бажаючих і зданих внесків.
Українське товариство допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ», на підставі Закону України "Про вибори Президента України" (Стаття 3, пункт 4, підпункт 1 та Стаття 35, пункт 12), просило Центральну виборчу комісію України створити умови для того, щоб один або кілька членів виборчої дільниці змогли здійснити безпосередньо в Монреалі прийом заяв та засвідчення документів громадян України у одну з субот до 23 жовтня 2004 року включно. Таким чином, це допомогло би виборцям уникнути однієї з двох подорожей до Оттави, які є, по суті, зниженням можливостей участі у виборчому процесі і тим самим порушенням статті про рівне виборче право. Лист з цим проханням було відправлено Товариством у вівторок 5 жовтня цього року.
Лист, який було надіслано у Центральну виборчу комісію України
23-10-2004
:. Тридцять шість нових виборців у списках
 
Тридцять шість нових виборців Тридцять шість нових виборців Тридцять шість нових виборців
У суботу 23 жовтня ц.р. відбулася подорож українських громадян Монреалю і околиць до виборчої дільниці номер 41 у Оттаві для подачі заяв про включення до списку виборців. Подорож була організована Українським Товариством допомоги імігрантам «ЗУСТРІЧ» і спонсорувалась Українською Народною Касою і Українською Кредитовою Спілкою Дежарден у Монреалі. Тридцять шість нових виборців були додані до списків виборчої дільниці. Подорож виявилася необхідною у зв'язку із відмовою Центральної виборчої комісії України задовільнити прохання Товариства «ЗУСТРІЧ» про створення умов для прийняття заяв в Монреалі (див. попередні новини). Відмова ЦВК є безпардонним порушенням Закону України "Про вибори Президента України" (стаття 3, пункт 4, підпункт 1), де йдеться про рівне виборче право. Наприклад, Данило і Світлана Мостов'як, які проживають у місті Шербрук, для реалізації свого виборчого права змушені двічі оплатити дорогу з Шербруку до Монреалю і назад, що становить в сумі понад 300 доларів.
Товариство «ЗУСТРІЧ» висловлює подяку всім учасникам подорожі. До зустрічі в наступну неділю!
ДогориЛистопад 2004
01-11-2004
:. Монреальські виборці у Оттаві
 
Монреальські виборці у Оттаві
Світлина: Сергій Губка 
 
В неділю 31 жовтня майже 80 українських громадян Квебеку вирушили у двох автобусах з Монреалю до Оттави на вибори Президента України. Організатором подорожі є Товариство «ЗУСТРІЧ». Всього у голосуванні, яке відбулося у виборчій дільниці № 41 в приміщенні Посольства України в Канаді, прийняло участь 284 особи з 1 235, що знаходилися в списку виборців. Згідно з протоколом дільничої виборчої комісії, результати голосування є наступними:
  • В. Ющенко - 245 голосів (86.27%)
  • В. Янукович - 26 голосів (9.15%)
  • О. Мороз - 5 голосів (1.76%)
  • А. Кінах - один голос
  • А. Чорновіл - один голос
  • О. Омельченко - один голос
  • 3 осіб не підтримали жодного кандидата
  • 2 бюлетені були визнані недійсними
Після участі у виборах відбулася екскурсія по Оттаві і відвідини українських церков та Парламенту Канади. Велике спасибі нашим добровільним гідам, якими були Богдан Малина і Михайло Риндзак з Оттави. Запланована екскурсія у Канадський Музей цивілізацій не відбулася за браком часу.

На відміну від попередніх подорожей до Оттави, кількість членів Товариства «ЗУСТРІЧ», що взяли участь у поїздці, була незначною. Тому, незважаючи на зусилля Миколи і Люди Маруничів, на яких практично було перекладено всю відповідальність за організацію подорожі, не все пройшло так гладко, як хотілося би, зокрема деяким учасникам подорожі довелося йти шукати обід в найближчий Мак-Доналдс. Перепрошуємо за незручності. Товариство «ЗУСТРІЧ» висловлює подяку всім учасникам подорожі.
www.ukremb.ca/events/2004/elections/protocol.pdf Протокол дільничої виборчої комісії
13-11-2004
:. Ще більше виборців у другому турі
 
Ще більше виборців у другому турі
В суботу 13 листопада сорок монреальських виборців вирушило у Оттаву, щоб зареєструватися у виборчій дільниці номер 41 для участі у другому турі президентських виборів на Україні. У цю подорож громадян України з Монреалю і провінції Квебек запросило Українське товариство допомоги іммігрантам «ЗУСТРІЧ». Як повідомив організатор подорожі Микола Марунич, очікується, що в неділю 21 листопада, день виборів, у Оттаву вирушить три автобуси з українськими громадянами Квебеку, понад 130 осіб разом з зареєстрованими раніше. Ці подорожі є безкоштовними для виборців, їх спонсорують українські організації Монреалю. Повний список організацій-спонсорів буде опубліковано після виборів.
24-11-2004
:. Акція проти фальсифікації виборів в Україні
 
Акція проти фальсифікації виборів в Україні
О восьмій годині ранку, на площі Вікторії у Монреалі відбулась акція проти фальсифікації виборів в Україні. Присутні (понад 200 осіб) прийшли з жовто-блакитними та помаранчевими прапорами і скандували "Ющенко" та "Демократія", а також співали Гімн України. До учасників  маніфестації і присутніх представників преси і телебачення звернулися Голова монреальського відділу КУК о. Ігор Куташ, монреальський історик професор Роман Сербин, Віце-президент Світового Конґресу Українців Євген Чолій. Євген Чолій зачитав трьома мовами відкритого листа до канадського уряду, який на місці і підписали всі присутні. Варто звернути увагу на те, що акція мала й суто символічний характер, бо проходила на площі Вікторії, розташованій на помаранчовій гілці метро і відбулася у день святого Віктора.

Оксана Мусієнко
Догори
<<< Літо 2004 Зима 2004 - 2005 >>>