• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » Новини » Осінь 2002

Осінь 2002

<<< | Вересень 2002 | Жовтень 2002 | Листопад 2002 | >>>
ДогориВересень 2002 року
Український Фестиваль
 

Вистава на сцені "Ярмарок"У суботу 7-го вересня у Монреалі у парку Україна, що на розі вулиць Бельшас і 12-ї авеню відбувся Український Фестиваль (www.ukefestmontreal.org), що став без сумніву подією року для української громади. Його організатором є культурно-освітнє Товариство ім. Св. Володимира, що було створене з метою організації Фестивалю як кожнорічного великомасштабного свята, що підкреслює не тільки річницю незалежності України, але також і вклад української спільноти в розбудову Монреалю, Квебеку і Канади.

Ансамбль "Десна" з ТоронтоУкраїнський Фестиваль у Монреалі став логічним продовженням двох попередніх свят: Святкування Дня Незалежності України українською громадою в Монреалі 27 серпня 2000 року і Фестивалю з приводу десятих роковин незалежності України 8-го вересня 2001 року. Цьогорічний фестиваль відвідало коло 6-х тисяч осіб. Товариством "Зустріч" були організовані виступи на сцені "Ярмарок" (що були показані у випуску новин канадського телеканалу СВС), а також кіоск з перекусками і ласощами. Дякуємо всім, хто був з нами. Завдяки вашій самовідданій праці цей день став справжнім святом.

Перегляньте розповідь про участь Товариства «ЗУСТРІЧ» в Українському Фестивалі. Дивіться також 83 фотографії з Фестивалю на сторінці Майка Решітника.

17-ий Салон "Emploi-Formation"

У середу 17-го вересня і четвер 19-го вересня у Палаці Конгресів Монреалю за адресою: 1001, de Bleury відбудеться 17-ий Салон ("Emploi-Formation") ("Робота-Навчання"). Організатори Салону запевняють, що пропонуватиметься коло 8 тисяч робочих місць. Салон "Emploi-Formation" організується спільно з урядом Квебеку і вебсайтом, що спеціалізується на пошуках роботи Monster.ca. У списку компаній, що будуть представлені під час проведення Салону: Hydro-Quebec, Національний Банк Канади, Королівська жандармерія Канади, Pharmaprix, Bureau en Gros, les Restaurants Pachini та інші.

Маніфестація протесту проти виступу Бенджаміна Нетаньяху
 

Маніфестація протестуУ понеділок 9-го вересня у монреальському університеті Конкордія відбулася маніфестація протесту проти виступу Бенджаміна Нетаньяху, колишнього прем'єр-міністра Ізраїлю. Нетаньяху був запрошений жидівськими студентами Конкордії для публічного виступу, але цьому завадили демонстранти. Франкомовні джерела інформації подають досить заплутані версії події. Скажімо, "Canoe" в одній замітці повідомляє, що це демонстранти, які кинули бомбу із сльозоточивим газом, а в другій, що сльозоточивий газ був застосований поліцією. Поліція застосувала силу і спецзасоби. Була заарештована велика кількість демонстрантів.

Незалежний медіацентр (http://montreal.indymedia.org) публікує інформації про безпрецедентні заходи безпеки на університетському кампусі, в тому числі і снайперів з особистої охорони Нетаньяху, що були розміщені на дахах університету. Демонстранти звинувачують Нетаньяху у військових злочинах і злочинах проти людства, в тому числі у тому, що він дав дозвіл на тортури ув'язнених палестинців. У вівторок Нетаньяху повинен виступати у Торонто, де теж очікуються демонстрації протесту.

Religious masterpieces of wooden architectureУкраїна пропонує видовищну компенсацію
 
Журналіст BRYAN DEMCHINSKY, The Gazette www.canada.com/montreal/montrealgazette
Субота, 14 вересня 2002


Україна: трохи зусиль і багато вражень
Хоча про туризм в Україні можна сказати, що він ще неготовий обслуговувати туристів по першому класу, проте ті відвідувачі України, що прикладуть зусиль, будуть винагороджені мальовничими видовищами, що відкриються перед ними.
Львів - місто лева - було названо у честь князя Лева, сина засновника короля Данила Галицького. Зображення Лева часто зустрічається на громадських будівлях. На будинку, що знаходиться зразу біля головної площі, можна побачити венеційського лева, який нагадує, що місто-держава Венеція була дуже впливовою і мала тут своє посольство.
Характер міста, як міста-космополіта, відбивається у його численних церквах. Будовані і перебудовані на протязі століть, вони представляють заворожуючі зразки Ренессансу, неокласицизму і бароко.
>>>

Чорно-біла Україна
Оснований у 17-ому столітті православний християнський монастир багатий свідченнями як релігійного відродження так і священного та дохристиянського минулого.
Монастир, який ми оглянули, був увесь сяючий і новий. У каплиці Святого Миколая, православні святі здавалися свіжонамальованими на іконостасі, дерев'яній огорожі, що відокремлює у церквах східного обряду неф від решти приміщення.
Монастир був зачинений на протязі більш як 50 років. У 1939 році Совєтський Союз окупував Західну Україну, захопивши її у Польщі у той самий час як гітлерівська армія проковтувала залишки країни. Комуністи зачинили монастир і відправили монахів, що були греко-католицької віри, у табори. Ніхто з них не повернувся назад.
>>>
Концерт «Жар-птиці» Галини та Лесі Тельнюк

Галина та Леся Тельнюк26 вересня в четвер о 19:00 вечора в залі Дому Української Молоді за адресою 3270 Beaubien Est відбудеться концерт вокального дуету сестер Галини та Лесі Тельнюк під назвою «Жар-птиці». Сестри звертаються до вишуканої лірики Василя Симоненка, Василя Стуса, Богдана-Ігоря Антонича, Ліни Костенко.

Дует набуває дедалі більшої популярності на Україні (див. статтю Парадокс «провального» проекту на сторінках всеукраїнської газети "День"), і не тільки як вокалісти.

Квитки можна набути в українських касах та при вході. Вартість квитка - 15$, для студентів - 10$. За довідками телефонуйте (450) 441-9699.

За матеріалами canoe
Канада застерігає Ізраїль відносно долі Арафата
Bill GrahamКанадський міністр закордонних справ вважає, що Ізраїль загрожує вбити всіляку надію на мир на Близькому Сході, переслідуючи Ясера Арафата. Білл Грехем висловив побоювання, що у випадку поранення палестинський керівник перетвориться у мученика у очах як палестинців, так і світової громадськості. Міністр вимагає від Ізраїлю сконцентрувати зусилля на відновленні добросусідських відносин у регіоні і реформі палестинського керівництва.

В середу 11-го вересня Ясер Арафат оголосив 20 січня датою виборів до парламенту Палестини. Офіційні американські чинники висловили своє незадоволення цією датою, мотивуючи, що "не буде достатньо часу, щоб підготувати грунт для виборів". Треба вважати цілковитим співпадінням, що негайно після цього Ізраїль розпочав "зачистку" грунту.
Судовий позов у 425 000 доларів за образу гідності
 

Журналіст газети «Le Soleil de Quebec» («Сонце Квебеку») Клодет Самсон (Claudette Samson) подала в суд на ведучого радіопрограми CHOI-FM, Джефа Філіона (Jeff Fillion) і компанії Genex Communications, вимагаючи відшкодувань у 425 000 доларів за образу честі і гідності. Судовий позов базується на висловах, які дозволив собі Д. Філіон на наступний день після атаки на Міжнародний Торговельний Центр. Пані Самсон у цей час проводила опитування населення Квебеку у зв'язку з нападом. Її стаття вийшла під заголовком великими літерами «L'onde de choc ressentie jusqu'а Quеbec» («Хвиля потрясіння, що докотилась і до Квебеку»), а меншими літерами «Se disant concernеs par l'attentat, les Quеbecois estiment cependant que les Americains sont les artisans de leur propre malheur» («Мешканці Квебеку кажуть, що напад заторкнув їх інтереси, але вважають, що американці самі накликали на себе біду»).

Пані Самсон вважає, що ведучий мав право погоджуватись чи не погоджуватись з її статтею. Але він принизив її, використовуючи вульгарні, лайливі і образливі вислови, як, наприклад: «maudite folle» («проклята ненормальна»), «tabarnak de chienne» («... с..а»), «bitch» («с..а»), «pauvre conne» («убога дура») , «imbecile», «mange-marde» і т.п. Також Д. Філіон дезінформував радіослухачів, висмоктавши з пальця, ніби стаття журналістки відбивала почуття радості з приводу нападу і що ніби результати опитування були сфальсифіковані. Окрім того всього, ведучий радіопрограми оголосив адресу електронної пошти журналістки і закликав слухачів надсилати на цю адресу «char de marde» («тачку г...а»).

Редактор газети «Le Soleil de Quebec» Ален Дюбук (Alain Dubuc) заявив, що підтримуватиме фінансово позов журналістки. Джеф Філіон відомий, як своїми правими поглядами, так і брудним язиком. Радіостанція CHOI-FM навіть оголосила у травні цього року, що збирається придбати обладнання, що дозволить прослуховувати передачу Д. Філіона на 20 секунд раніше перед трансляцією в ефір, щоб мати змогу заглушити його нецензурні вислови.

Yahoo! п'ятниця 27-го вересня 2002
 
Маніфестація у Вашінгтоні: 649 арештів
 
Маніфестація у ВашінгтоніВашінгтон (AP) - Від двох до трьох тисяч маніфестантів зібралися цієї п'ятниці у Вашінгтоні навпроти будинків Інтернаціонального Монетарного Фонду (FMI) і Світового Банку, протестуючи проти можливої війни з Іраком, проти капіталізму і мондіалізації. Сили місцевої поліції (3650 чоловік) здалися недостатніми і їм на підмогу прибуло приблизно ще 1700 поліцейських з різних кутків країни.

Було заарештовано 649 осіб, серед них багато туристів і перехожих. Шеф вашінгтонської поліції очікує до 20 000 маніфестантів цієї суботи.
 
Подробиці (в англійській мові) >>>
Агентство митниць і фінанасових надходжень Канади (ADRC)
впроваджує збір особистих інформацій на зразок Великого Брата
 
Комісар протестує проти втручання у особисте життя26 вересня 2002

Комісар з захисту особистого життя у Канаді www.privcom.gc.ca, George Radwanski, надіслав листa міністру Елеонорі Каплан, у якому висловлює протест проти створення Агентством митниць і фінанасових надходжень Канади широкої бази даних про всі подорожі за кордон громадян і громадянок Канади, на зразок сумновідомого Великого Брата.

Агентство планує зберігати на протязі шести років усі інформації і досьє на усіх авіапасажирів, що перетинають кордон Канади.
Текст листа >>>
ДогориЖовтень 2002 року
Григорій Гладій у "LE MARAIS"
З 15-го по 17-е жовтня у рамках Міжнародного фестивалю "NOUVEAU CINEMA" відбудуться перегляди повнометражного художнього фільму "LE MARAIS" ("ТРЯСОВИНА"), у якому головну роль грає наш земляк з Монреалю Григорій Гладій. Фільм знятий і поставлений у провінції Квебек квебекським режисером Кім Нгуєном. Вебсайт кінофільму: www.filmlemarais.com

Початок сеансів: 15 жовтня о 21:00 і 16 жовтня о 17:00 у залі Cassavetes (кінотеатр Ex Centris 3), 17-го жовтня о 21:40 (кінотеатр Cinеma du Parc 1).
Королева не відвідає Квебеку
 
КоролеваУ п'ятницю 4-го жовтня англійська королева і її чоловік, герцог Едінбургу, розпочали свій візит до Канади. Канада, як відомо, є конституційною монархією, і королева Елізабет Друга рахується номінально королевою Канади і головою канадського уряду. Монархія коштує канадським громадянам недорого: всього 1 долар і 10 центів з особи на рік, щоб оплатити Генерального Губернатора, офіційного представника королеви у Канаді і візити подібні до цьогорічного.

Королева відвідує Канаду вже вдвадцяте. Розклад подорожі королевського подружжя передбачає відвідини провінцій Вікторія, Британська Колумбія, Новий Брунсвік і Онтаріо. Королева не відвідає Квебеку. Вона оминає провінцію з 1964-ого року, коли її погано зустріли у столиці - місті Квебек.
Свято "ЗУСТРІЧі"
 
В суботу 12-го жовтня в залі церкви Покрови Святої Богородиці відбулося свято Товариства - п'ята річниця з дня заснування. Ведуча вечора Оксана Герич представила гостям Миколу Кулішова - ініціатора і першого Голову Товариства, його наступника Миколу Марунича, що вклав багато сил і енергії у організацію і Наталю Шульгу, яка є Головою Товариства сьогодні.
ДогориЛистопад 2002 року
<<< Літо 2002 Зима 2002 - 2003 >>>