|
|
|
Зустріч з Миколою Плaв’юком
В четвер 13 червня у домівці Українського Національного Об'єднання (філія у Монреалі) відбулася зустріч з Миколою Плaв’юком, головою Організації Українських Націоналістів. Микола Плaв’юк проаналізував результати виборів народних депутатів на Україні, які розцінив як поразку урядового блоку і як успіх "Нашої України". Проросійська орієнтація Президента Кучми не принесла очікуваних наслідків. Ділові кола як на Заході (журнал "Economist") так і в Росії бажають мати справу з діловими людьми, що дотримують слово і не вдаються до окозамилювання, як це мало місце з прихованим дефіцитом на ПВД у розмірі 6 мільярдів гривень. Навіть така одіозна фігура як пан Чорномирдін змінює свою стратегію і у виступі на телебаченні заявляє "Не треба багатовекторної політики, тримайтеся проукраїнської... ".
Промовець підкреслив хистке становище команди Президента. Свідченням цього є факт, що сім його радників залишили свої посади, щоб мати змогу балотуватися до Верховної Ради. На думку п. Плaв’юка, Парламент України знаходиться на шляху до посилення свого впливу, на противагу до президентської авторитарності.
Відповідаючи на запитання присутніх, промовець звернув увагу, що засоби масової інформації на Україні, особливо канали телебачення, перетворилися на виразників інтересів своїх грошовитих власників. Ці інтереси часто зовсім відмінні від інтересів держави і народу України. П. Плaв’юк також розповів про цікаву зустріч, яку він мав у штаб-квартирі В.Ющенка. Представники Східної України не зовсім досконалою українською мовою переконливо доводили, що вони є ліпшими націоналістами ніж галичани. "У вас там всі підприємства стоять, а у нас все працює і ми заробляємо гроші", сказали вони. Ця розповідь викликала пожвавлення і схвалення в залі. Після виступу присутні заспівали Миколі Плaв’юку і його дружині "Многая літа" - у цей день вони святкували свій 54-річний подружній ювілей. |
|
|
Свобода преси в Канаді: міф чи ще реальність?
Звільнення у понеділок 17 червня Русела Мілса (Russel Mills), редактора газети "Ottawa Citizen", викликало хвилю обурення опозиційних партій у Палаті Громад у Оттаві і загострило напруження між працівниками газет концерну CanWest Global і його дирекцією. У своїй заяві на CBC пан Russel Mills вказав, що він був звільнений після зустрічі у неділю з Давидом Аспером (David Asper), одним з керівником CanWest Global, власником більш як половини канадських газет, в тому числі "Ottawa Citizen" і "The Gazette", а також телевізійних каналів і вебсайту www.canada.com.
Пан Russel Mills сказав, що керівники CanWest вимагали від нього попереднього перегляду написаних ним статей. У Палаті Громад лідери Консервативної партії Жо Кларк (Joe Clark) і Нової Демократичної партії Alexa McDonough висловили здивування з приводу цього звільнення. Пані Alexa McDonough нагадала, що клан Асперів вклав на протязі останніх п'яти років 250 000 $ у Ліберальну партію. Пан Кларк зробив запит уряду, чи є правдою те, що Жан Кретьєн зустрічався з Ізею Аспером (Izzy Asper), засновником CanWest, внаслідок появи статті присвяченої політичному скандалу, відомому як Shawinigate. |
|
Вперед у минуле
Відвідайте Майдан - Пульс Громадянського Спротиву України і поставте Ваш підпис!
На вебсайті "Майдан" розміщено Відкритий лист українських істориків, інтелігенції та представників громадськості з приводу загрози політичного перегляду української історії. У листі висловлюється занепокоєння з
приводу створення російсько-української робочої групи для розробки нових
підручників з історії України та Росії в рамках поглиблення міжурядових взаємин
протягом ініційованого Президентом Росії В. Путіним “Року України в Росії”.
Причиною створення такої робочої групи, як сказала 24-го травня
російський віце-прем’єр В. Матвієнко, є потреба перегляду нинішнього висвітлення
історії, яке нібито зазнавало впливу політичної кон’юнктури перших років
перебудови та реформ (???).
Згадана робоча група з’явилася після того, як на нещодавніх переговорах із гуманітарного
співробітництва російська сторона висловила невдоволення з приводу висвітлення в
Україні замовчуваних у радянський період сторінок історії, таких як
організований Москвою голодомор 1932-33 рр. та агресія більшовицької Росії проти
нею ж визнаної Української Народної Республіки у 1917-20 рр.
У момент, коли потрібно вживати заходів для виправлення пригніченого становища української
мови, а також протидіяти російському політичному тиску на висвітлення українцями
власної історії, виникають такі проекти, як “Рік Росії в Україні” та санкціоноване указом Президента України №238/2002 відзначення 350-ї річниці Переяславської козацької ради. Це є не що інше, як широкомасштабна антиукраїнська кампанія у дусі тез ЦК КПРС до 300-ліття “возз’єднання”. |
|
|
Першочергова ціль досягнута - поки що |
|
E-POSHTA 25 червня 2002 рокуПРИЄДНУЙТЕСЬ до розсилки: [email protected] |
Міністр Громадянства і Іміграції Канади Дені Кодер (Denis Coderre) прийняв у п'ятницю 19 червня рішення не розглядати на порядку денному особливого урядового комітету пропонованого питання про позбавлення громадянства Василя Одинського. Це рішення було прийнято завдяки великій кількості протестів від членів української спільноти Канади. Наші звернення змусили політиків змінити свої наміри. Це є вагомим доказом того, що ми можемо змінити речі, якщо діємо усі разом.
Першочергова ціль, утримати уряд від позбавлення громадянства Василя Одинського, досягнута - поки що. Міністр Громадянства і Іміграції Канади Дені Кодер сказав, що він отримав таку кількість листів поштою і факсом та телефонних дзвінків, що він відчуває себе спроможним говорити в українській мові.
Міністр Кодер підкреслив свій намір "бути справедливим" у своїх майбутніх рекомендаціях, що стосуються ситуації з громадянством п. Одинського. Тим не менше, ситуація Василя Одинського залишається непевною, і необхідно продовжувати наші звертання до членів уряду.
В минулому місяці 78-річний Василь Одинський, народжений в Україні, сім'янин і зразковий громадянин, що живе в Канаді з 1949 року, отримав офіційне повідомлення федерального уряду, що він може бути позбавлений канадського громадянства і насильно депортований. |
Подробиці (англійська мова) >>> |
Житлова криза у Квебеку
За матеріалами canoe
1-го липня у всій Канаді традиційно люди переїжджають з одного помешкання до іншого. Цього року у провінції Квебек відчувається велика нестача житла. В цю суботу 29 червня у Монреалі відчинив свої двері Координаційний Центр, де зможуть знайти тимчасовий притулок сім'ї, що не знайшли помешкання. Їх речі і меблі будуть розміщені у спеціальному складі, поки ситуація не вирішиться. Центр працюватиме цілодобово. Для довідок телефонуйте (514)-888-4483.
Адміністрація міста Квебек організував у підвалі церкви Saint-Roch дві спальні - жіночу і чоловічу, для того щоб дати притулок багатьом із 125 сімей, що не матимуть де спати 1-го липня, по причині нестачі квартир до винайму. По підрахункам адміністрації, 490 сімей міста Квебек повідомили, що вони не знайшли ще помешкання. 125 з них матимуть нагальну потребу де-небудь переночувати.
Інститут Економіки Монреалю, у проведеному незалежному дослідженні, стверджує, що причиною нестачі житла є недостатня кількість новобудов, що пояснюється величезною кількістю правил і регламентів, які заважають будівельній індустрії. Також Інститут Економіки Монреалю закликає знищити всякий контроль над розміром квартирної плати.
Не знати кому на руку ці заклики. Як відомо, попит породжує пропозицію. Уповільнення індивідуального будівництва у Квебеку свідчить про зубожіння середнього класу. |
|
Новий іміграційний закон набрав чинності
Учора, 28-го червня набрав чинності новий іміграційний закон Канади. Зміни вдбулися і в іміграційному законодавстві провінції Квебек (яка має особливу угоду з федеральним урядом і сама вирішує яких і скільки імігрантів їй треба). На вебсайті для потенційних імігрантів вже розміщено інформацію про ці зміни. Наприклад, відтепер особи, що зформували подружню пару на протязі як мінімум одного року (йдеться про незареєстровані шлюби, а також про одностатеві подружжя), отримають ті ж самі права, що і звичайні подружжя, тобто вони можуть тепер спонсорувати свого (свою) співжителя (співжительку), чи супроводжувати його (її) як основного прохача. Вік дитини, яка не є одруженою і не має співжителя (співжительки), і що супроводжує своїх батьків в іміграційному процесі або є спонсорованою, збільшився з 19 до 22 років. Наречені (всіх статей) не зможуть тепер бути спонсорованими по програмі возз'єднання сімей. Сума грошей, якою повинен володіти кандидат у імігранти, що проходить по програмі підприємців, збільшилась з 200 000 $ до 300 000 $.
Також набрали чинності нові списки привілейованих освіт, професій. що користуються попитом і звільнення від доказів необхідності робочої сили.
Нагадаємо, що в 2002 році уряд Квебеку постановив прийняти від 39 000 до 43 000 нових імігрантів, в тому числі від 18 500 до 20 000 імігрантів у категорії працівників. Від 8 900 до 9 500 імігрантів прибуде у Квебек по програмі возз'єднання сімей. |
Фестиваль закінчився. Хай живе фестиваль !
У неділю 7-го липня закінчився Інтернаціональний Фестиваль джазу у Монреалі (Festival International de Jazz de Montrеal). Вже 23-й рік в Монреалі збираються найкращі музиканти планети. Цього року монреальці і близько двох мільйонів любителів джазу, що прибули з усіх кінців земної кулі, змогли відвідати приблизно 500 концертів і вистав, що відбувалися у рамках фестивалю на протязі 11 днів з 27 червня по 7-е липня. Деякі з них, як наприклад "Fiesta Nuevo latino", збирали більш як 100 тисяч глядачів.
З 11 липня починається інший фестиваль, Тільки для сміху (Juste pour Rire), який триватиме до 21 липня. У рамках цього фестивалю, серед багатьох інших, відбудуться вистави Вячеслава Полуніна Slava's Snow Show та Артуро Бракетті Arturo Brachetti.
Мер Монреалю Жеральд Трамблі (Gerald Tremblay) і прем'єр-міністр Квебеку Бернар Ландрі (Bernard Landry) оголосили про створення Парку Фестивалів ("Parc des Festivals"), що буде розташований на південно-західному розі вулиць Ste-Catherine і Jeanne-Mance. Парк Фестивалів буде споруджено одночасно з будинками Консерваторії драми і музики та Симфонічного оркестру Монреалю. Цей новий комплекс відчинить свої двері влітку 2004 року під час святкувань 25-ї річниці Інтернаціонального Фестивалю джазу. Таким чином, Монреаль ще більше зміцнить свою репутацію, як міста фестивалів. |
|
Монреаль також святкує Світовий День Молоді
В четвер 18 червня Монреаль зустрічатиме прочан, що прибувають на Світовий День Молоді
World Youth Day 2002, який святкуватиметься у Торонто. Від 10 до 12 тисяч молодих французів, італійців, південноамериканців ознайомляться з провінцією Квебек перед тим, як відбути на зустріч з папою Іоанном-Павлом ІІ. Відбудуться два великих спектаклі: 18 липня у Центрі Природи (Centre de la Nature) у Лавалі і 21 липня на Олімпійському стадіоні. Для гостей співатимуть артисти Квебеку, у тому числі Маріо Пельша, Люк Мервіль і Дюбматік.
Ці зустрічі організовані за ініціативою архієпископства Монреалю. На фотографії зправа угорі архієпископ Монреалю Жан-Клод Тюркот (Jean-Claude Turcotte). Тисячі сімей (серед яких багато сімей імігрантів з Італії і Полуденної Америки) готуються зараз розмістити у себе гостей. |
|
Закон про одностатеві шлюби в дії |
За матеріалами CANOE |
Схвильовані і зворушені, 56-річний Роже Тібо і 60-річний Тео Вутерс стали в четвер 18 липня першим супружжям у провінції Квебек, яке скористалося законом 84, який набрав чинності першого липня і який дозволяє громадянський шлюб між особами однієї статі. Це подружжя живе разом на протязі уже 29 років.
Вони прибули у монреальський Палац Правосуддя у довгому лімузині. Тео, кравець за професією, сам пошив костюми - бежевий для себе і чорний для Роже. "Я ніколи не думав побачити таке", - прокоментував подію один із службовців Палацу Правосуддя, що спостерігав з віддалі за церемонією. |
"Деякі українці не є такими поганими..." |
E-POSHTA 14 липня 2002 рокуПРИЄДНУЙТЕСЬ до розсилки: [email protected] |
14 липня 2002 року газета New York Times розмістила довгу статтю викладача університету Прінстон Данієля Мендельсона (Daniel Mendelsohn) під назвою "Що трапилось з дядьком Шмулєм?" ("What Happened to Uncle Shmiel?"). Цей пан розказує про свою подорож до Болехова на Львівщині з метою встановити, що трапилося з його дядьком під час другої світової війни. Автор опусу встановив, що болехівські жиди були знищені фашистами під час двох акцій у жовтні 1941 і грудні 1942 років. Але цей факт практично непомітний, оскільки Мендельсона переслідує нав'язлива ідея - знайти серед українців переслідувачів свого дядька. Дійсно, на протязі всієї статті Мендельсон невтомно повторює вислів свого дідуся: "німці були погані... поляки були гірші. Але українці були найгіршими." І хоча мешканці Болехова розстелили червоний килим перед американськими гостями ("деякі українці не є такими поганими..."), пан Мендельсон не вірить їх відкритості, щирості і гостинності, а згадує те, що йому було колись сказано про українців. Що саме?
Це і є властиво один з ключових пунктів статті: продовження передачі з покоління до покоління апокрифічних історій жахів про українців. Другим пунктом є те, що автор мусив визнати, що він "є розчарованим, оскільки ми не знайшли нічого такого, що підтвердило би істинність історій, які мені розповідали...". |
Подробиці (у англійській мові) >>> |
|
Торонто зустрічає папу Павла Іоанна ІІ |
За матеріалами CANOE |
Канадська преса повідомляє, що папу Іоанна Павла ІІ зустрічають у Торонто як героя. Більш як 500 000 прочан зібралося сьогодні під пекучим сонцем на колишній військовій базі Downsview Lands, яка була переобладнана спеціально для Світового Дня Молоді. Папа звернувся до молоді із закликом до побудови нової цивілізації свободи і миру.
Всі прочани були як слід перевірені за допомогою металодетекторів. 17 тисяч поліцейських слідкують за порядком у Downsview Lands. Світовий День Молоді триватиме десять днів на протязі яких папа Іоанн Павло ІІ відвідає, крім Канади, Мексіку і Гватемалу. |
За матеріалами газети День та вебсайту РУХ-ПРЕС. |
Архівних матеріалів не знайдено...
У Жовкві, що на Львівщині, в підвалах монастиря отців Василіан виявлено останки
щонайменше як 130 людей. Що найжахливіше — третину з них становлять скелети немовлят.
Більше того, серед них знайдено останки ненароджених. Перші останки були
виявлені ще в травні, коли монахи, наводячи лад у підвальних приміщеннях,
наштовхнулися на замурований прохід і розібрали його. Ченці повідомили про це в
правоохоронні органи, а також в громадську організацію «Меморіал», яка взялася
за подальші розкопки. Вони продовжуються і понині.
Як повідомив керівник «Меморіалу» Євген Гринів, у частині знайдених останків виявлено отвори від
куль, а у деяких — помітні сліди від ріжучих предметів. За його словами,
судово-медична експертиза ще не зробила висновку, як загинула решта людей, та
не встановила приблизну дату їхньої смерті. Серед версій, які точаться сьогодні
довколо причин масової загибелі людей, наймовірнішою видається та, що
стосується причетності до цієї жахливої історії «сталінських опричників». Не
виключено, що всі вбивства — справа рук НКВС, який в 1947 році займав
приміщення монастиря. Можливо, каже Євген Гринів, розгадати цю страхітливу
таємницю помогли б очевидці трагедії або випадкові свідки. Та, на жаль, ніхто
з них поки що не зголосився. На даний час не знайдено також ніяких архівних
матеріалів.
"...людей вбивали пострілами в тулуб або різали ножами... " - остання стаття «Дня» |
|
Кара за злочини проти людства - комуністи і нацисти повинні відповідати за однаковими мірками |
|
E-POSHTA 4 липня 2002 рокуПРИЄДНУЙТЕСЬ до розсилки: [email protected] |
Канада повинна ставитись до совєтських і нацистських злочинців з однаковою міркою.
Канада отримала її від Росії, усього шість років тому. 55 років перед тим вона була молодим лікарем, що отримала свій диплом у Києві. Це було на початку "Великої вітчизняної війни''. Так совєтська влада назвала той період другої світової війни, коли Гітлер перестав бути її другом. Перед 22-им червня 1941 року, коли Гітлер здивував татуся Сталіна, напавши на Росію, совєтська імперія насолоджувалась наслідками братських відносин з Адольфом. Польща була розчленована, Західні Білорусь і Україна окуповані, прибалтійські держави проковтнуті.
Наташа - я не називатиму її справжнє ім'я, оскільки немає доказів, що вона здійснила якийсь злочин - мала тоді 20 років, освіту, виховання. Після німецького нападу вона евакуювалася на схід, потім, коли Червона Армія добивала нацистів у руїнах Берліну, Наташа була разом з нею. Вона вступила в комуністичну партію. Вона служила у СМЕРШі.
СМЕРШ є скороченням від Смерть Шпигунам. В міру просування Червоної Армії на захід, батальйони СМЕРШу супроводжували її, убиваючи солдат, які були розцінені боягузами, а також усіх тих, хто противився совєтському режиму. У кінці війни СМЕРШ проводив допити жертв Ялти, совєтських громадян, що були насильно репатрійовані британськими, американськими, французькими і канадськими військами. |
Подробиці (у англійській мові) >>> |
Вечір-реквієм при свічках у Монреалі |
У четвер 1 серпня у храмі Успіння Божої Матері відбулася панахида в пам'ять тих, що загинули у Львові і Донецьку. У цю важку для кожного українця годину, священики стояли поруч і по черзі читали молитви і промовляли до прихожан. По закінченні панахиди у домівці Спілки Української Молоді у Монреалі відбувся вечір-реквієм при свічках. На вечорі виступили музиканти гурту „Львівські музики”. З словами подяки звернулася до музикантів і усіх присутніх голова Спілки Української Молоді Канади Галина Головка. Усі добровільні пожертви будуть передані
родинам постраждалих.
Читайте розповідь Стаса Настенко на Форумі "ЗУСТРІЧ"і. |
|
|
Музей жертв геноциду у Литві |
Музей жертв геноциду у Литві знаходиться у колишньому будинку КГБ у Вільнюсі на вулиці Гедімінаса. Музейні колекції розділено за тематикою: озброєний антисовєтський опір, неозброєний совєтський опір, народ Литви у тюрмах і депортаціях, діяльність совєтських репресивних органів (документи, речі, світлини, література). Експонати колекцій були придбані у населення або знайдені в результаті пошукових експедицій.
За ззовні безпристрасним описом історичних подій відвідувачі музею (в тому числі і віртуальні) складають уявлення про нелюдські злочини посіпак НКВД-ГПУ-КГБ проти волелюбного народу невеликої прибалтійської держави.
Така невелика країна як Литва, спроможна створити Музей жертв геноциду. Чому Україна нездатна на щось подібне? Якщо бракує коштів, чому не покласти початок, створивши віртуальний музей? Чи ми є дійсно тими Іванами, що не мають пам'яті про мільйони закатованих...
www.travel-lithuania.com/genocide/welcome.htm |
|
За матеріалами canoe |
Папа Іоанн Павло засудив насилля на Близькому Сході
У неділю 11 серпня папа Іоанн Павло II різко засудив насилля на Близькому Сході. Папа звернувся до світової громадськості із закликом задіяти свою увагу як до самих окупованих палестинських територій так і на дипломатичному рівні.
Іоанн Павло висловив свої співчуття до багаторічних страждань двох народів: палестинського, «виселеного із своїх власних земель» і ізраїльського, «що живе у кожноденному страху стати ціллю невідомих нападників». Папа засудив також введення Ізраїлем комендантського часу у п'ятницю, що завадило віруючим зібратися в мечетях для щотижневої молитви. Іоанн Павло розцінив це як "грубе порушення прав людини, а саме права на відправлення культу". |
|
|
За матеріалами canoe 18 серпня 2002 |
Білл Гейц у Монреалі
Бос Мікрософту Білл Гейц прибув у Монреаль для участі у світовому чемпіонаті з бріджу, що відбуватиметься у готелі Reine Elizabeth до 31-го серпня. Гейц розпочав гру у суботу в "змішаній" категорії проти Sharon Osberg з Сан-Франціско.
Наступний матч передбачено на цей понеділок. У світовому чемпіонаті з бріджу, який в перший раз відбувається у Монреалі, беруть участь більше як 5 тисяч осіб. Подивимся, чи вдасться вуйкові Гейцу всіх їх намахати. Як то він зробив із вікнами... |
|
За матеріалами вебсайту МАЙДАН |
Про що не повідомляють ЗМІ
Апеляцiйний суд Львiвської областi засудив Дмитра Воронова, обвинуваченого у вбивствi композитора Iгоря Бiлозiра, до позбавлення свободи на 10 рокiв. Юрiй
Калiнiн, як спiвучасник, засуджений до 8-ми рокiв позбавлення волi. Такий вердикт винесений у
середу у Львовi. Крiм цього, суд постановив провести службове розслiдування в медустановi, де
помер I.Бiлозiр.
Термiн позбавлення волi враховує час, проведений обвинуваченими в слiдчому iзоляторi. Адвокати Д.Воронова
i Ю.Калiнiна збираються подавати ще одну апеляцiю.
Прокуратура Львiвської областi вимагала для Д.Воронова 15 рокiв позбавлення волi, а для Ю.Калiнiна
- 12 рокiв. Нагадаємо, що це вже повторне судове
рішення по цій справі. В перший раз вироки були
суровішими. |
|
Концерт гурту "ЛЬВІВСЬКІ МУЗИКИ" |
В п'ятницю 23 серпня в Домі Української Молоді (3270, Beaubien Est) відбувся концерт гурту "ЛЬВІВСЬКІ МУЗИКИ" "ВОГОНЬ ДЕРЖАВНОСТІ - ДО УКРАЇНСЬКИХ СЕРДЕЦЬ" з нагоди Дня Незалежності України. Після концерту молодь і старші мали нагоду розважитися на веселій забаві, що тривала до другої години ночі (і тривала би довше, якби "ЛЬВІВСЬКІ МУЗИКИ" не мусіли вирушати ранком у суботу до Торонто).
Концерт і забава відбулися при сприянні осередку СУМ Монреалю. Щира подяка "ЛЬВІВСЬКИМ МУЗИКАМ" за чудовий вечір! Всі, хто був на концерті і забаві, захоплювались їх майстерною грою. Одна з гостей вечора, Алла, що недавно прибула до Монреалю з Філадельфії, сказала, що ніколи не сподівалася, що українці у Монреалі організовують такі гарні вечори. Тієї ж думки, здається, була маленька Христина, що танцювала коло мами. |
|
За матеріалами газети "День" |
Знайомтеся: Ольга Богомолець
Цього місяця, дякуючи Миколі Кулішову, я відкрив для себе Ольгу Богомолець. Вже три тижні підряд слухаю її альбом. І чим більше слухаю, тим більше хочеться слухати її ще. Який стиль? Це романс, надзвичайно чуттєвий, надзвичайно сучасний, надзвичайно бентежний. Я би сказав, що найбільше асоціацій з Жанною Бічєвською. Але нема тієї приреченості, того "ощущенья финала", а якраз хвилююче чекання обнови. Надзвичайно.
А сьогодні зробив пошук на "Google", і аж роззявив рота. По-перше, Ольга Богомолець завідує Клінікою лазерної дерматології при Центральному госпіталі МВС України; кандидат медичних наук; координатор Європейської асоціації лазерної дерматології в Україні та Східній Європі. По-друге, мати трьох (!) дітей. По-третє, правнучка академіка Богомольця. Відчувається порода?!
Я не повірив би, якби сам не чув, але всі пісні в українській мові. Читайте на сторінках "Дня": ЖIНКА, яка вміє «спресувати» час та Iмпровізації Ольги Богомолець. Я дозволив собі завантажити на сервер одну з пісень Ольги Богомолець "Чоловіче мій, запрягай коня" (2,362 kB). Послухайте. |
|
За матеріалами "Canoe" |
Квебек не підвищує оплату за навчання
У всій Канаді у 2002-2003 роках підвищуватиметься розмір оплати за навчання на першому циклі університету. Але у провінції Квебек він залишиться незмінним: в середньому 1 675 $ порівняно до 5 214 $ у Новій Шотландії, де оплата є найвищою.
Ці цифри, опубліковані Статистикою Канади, показують, що розмір оплати за навчання у університетах Квебеку для мешканців провінції лишається незмінним вже на протязі шести років. У Новій Шотландії цей розмір підвищився на 7,4 проценти. З другого боку, для мешканців інших провінцій, які вирішили продовжувати навчання в одному з університетів провінції Квебек, розмір оплати становитиме цією осінню 4 171 $, тобто підвищиться на 3,8 пpoцента, порівнюючи з 2001-2002 роками. |
|
17-й Інтернаціональний Конгрес Інформаційних Технологій |
З цієї неділі 25 серпня по 30 серпня у Палаці Конгресів у Монреалі (201, avenue Viger Ouest) проходитиме 17-й Інтернаціональний Конгрес Інформаційних Технологій (IFIP World Computer Congress). Цього року між учасниками Конгресу знаходяться дванадцять європейських компаній (в тому числі GDID Consultants, IMAGINE, MULTIMEDIA SOLUTIONS, Le Groupe Quartz Data Systemes, AD TELECOM) з Франції і Іспанії, які продемонструють свої досягнення з метою пошуку комерційних партнерів.
Серед знаменитостей у середу 28-го серпня виступатиме помічник Генерального Директора UNESCO з питань коммунікацій і інформації Абдул Вахід Хан (Abdul Waheed Khan), а у четвер 29-го серпня - канадська космонавт Жюлі Пайєтте (Julie Payette). Усього буде зроблено коло 250 усних презентацій у різних галузях комп'ютерних технологій. |
|
За матеріалами вебсайту "Подробности" та газети "Поступ" |
Святкуванння Дня Незалежності в Україні |
Парад на Хрещатику цього року відбувся з мінімальною присутністю військ - 8 хвилин, 13 батальйонів. Йшли тільки відмінники навчання і представники військових династій (очевидно, совєтських). Тому витрати на парад становили всього мільйон гривень (у минулому ювілейному році вони становили майже 17 мільйонів). Зате було багато оркестрів і молоді з прапорами. На думку організаторів свята, таким повинен бути європейський стиль.
А й дійсно, хотілося би уявити обличчя монреальців, якби, скажімо, на вулиці Сент-Катрін проїхалося так з десяток танків...
Ще свіжі сліди скнилівської трагедії наклали відбиток на цьогорічні львівські святкування. На святковому засіданні Львівської обласної ради її голова Михайло Сендак відзначив, що необхідно повернути народу довір’я до влади. Голова облдержадміністрації, Мирон Янків сказав, що основними пріоритетами держави є створення громадянського суспільства та інтеграція в європейські структури. А у Києві відмовились від урочистих засідань. |
|
Фестиваль кінофільмів світу
З 22-го серпня по 2-е вересня у Монреалі проходить Міжнародний фестиваль кінофільмів світу. Цього року у рамках фестивалю уперше в його історії фільм HOME канадського постановника Phyllis Katrapani демонструвався 27-го серпня одночасно у залі і на Інтернеті. Ця подія стала можливою завдяки використанню нової норми відео MPEG-4 компанії Apple (фільм був відформатований у лабораторії Apple у Каліфорнії), а також завдяки компанії Telus, що надала канал необхідної ширини. Для перегляду фільму достатньо було мати швидкісний канал і встановлений Quick Time Player 6-ї версії.
Як стало вже традицією, на Площі Мистецтв (Place des Arts) щовечора під відкритим небом демонструються найкращі зразки світового кіно. Вхід вільний. Глядачі могли вже побачити "Дивовижну долю Амелі Пулен", "Дерсу Узала", "Тунель" і "Останнє метро". Як альтернатива, в суботу 31-го серпня і неділю 1-го вересня замість кінофільмів відбудуться концерти монгольської музики. Зате у понеділок 2-го вересня демонструватиметься один з найкращих фільмів останніх років "Тигр, що крадеться, дракон, що ховається". Початок переглядів о 20:30.
Криками захоплення зустріли Роберта Де Ніро його монреальські шанувальниці. Артист виступив 27-го серпня у комплексі Дежарден презентуючи свій новий фільм CITY BY THE SEA (Місто біля моря), що виходить на широкий екран 6-го вересня. Росія представлена на фестивалі стрічкою "Война" Олексія Балабанова, про яку рецензенти відгукуються наступним чином: Сильно відрізняючись від життєстверджуючих фільмів, які зображують учасників битв як людей гуманних, готових простягнути руку своєму ворогові, цей фільм показує, навпаки, що всі ті, хто бере в руки зброю, перетворюються у жорстоких і безпощадних войовників. Україна на фестивалі не представлена. |
|
|
E-POSHTA 30 серпня 2002 року
ПРИЄДНУЙТЕСЬ до розсилки: [email protected] |
Німеччина припиняє мовчанку |
У суботу 24 серпня монреальська франкомовна газета "Ля Пресс" розмістила серію з трьох статтей свого берлінського кореспондента Ізабель Хаше (Isabelle Hachey) об'єднаних під загальною назвою "Німеччина припиняє мовчанку" ("L'Allemagne rompt son silence").
Світ знає про страждання жертв нацизму під час Другої світової війни. Про це написано багато. Але чи згадав хто-небудь про вбивства і гвалтування, здійснені Червоною Армією у Німеччині у кінці війни? Чи згадав хто-небудь, що від 13 до 15 мільйонів німців було депортовано з Польщі, Угорщини, Чехословакії, Румунії і Югославії вже після бойових дій? «Йдеться про наймасовішу депортацію сучасності», підкреслює британський військовий історик Антоні Бівор (Antony Beevor), aвтор книги Berlin: The Downfall, що недавно вийшла у світ. Антоні Бівор використав у своїй праці документи російських архівів. Через піввіку болючої мовчанки, Німеччина наважується дати слово своїм забутим жертвам.
Два мільйони німецьких жінок було згвалтовано совєтськими солдатами. Одна з жертв, що стала пізніше дружиною колишнього канцлера Німеччини Гельмута Коля, була згвалтована у віці 12 років разом зі своєю матір'ю у залізничному вагоні. Наташа Гесс, російський військовий журналіст, розказує багато років пізніше, що «російські солдати гвалтували всіх німок у віці від 8 до 80 років. Це була армія гвалтівників.» Завдяки переможцям-насильникам, 90 процентів мешканок Берліну були інфектовані венеричними хворобами. Серед тих, що завагітніли, дев'ять з десяти перервали вагітність. 3,7% новонароджених у Німеччині у 1946 році мали батька-росіянина. Ці діти були, як правило, передані у дитячі притулки або бездітним сім'ям, оскільки їх матері відмовлялись від них. Берлінські госпіталі оцінюють, що приблизно 100 000 берлінських жінок були згвалтовані. Кожна десята закінчила життя самогубством.
"Німеччина припиняє мовчанку" - www.cyberpresse.ca/reseau/monde/0208/mon_102080129879.html |
|
|
|