Одне з найпоетичніших свят українського обрядового календара — це свято Івана Купала, яке святкується 7 липня. Купальські вогні надихали на творчість не лише великого Миколу Гоголя, а й багатьох інших письменників та поетів. Кожного року вони надихають Товариство «ЗУСТРІЧ» організовувати свято Купала. Ось і цього року саме з 6 на 7 липня його святкували всі, хто приїхав на оселю «Свята Софія». Вже за традицією, початком свята був майстер-клас з плетіння вінків Федора та Олександри Куркчі, який розпочався коло 4 години. Завдяки талановитим народним митцям всі дівчата були прикрашені красивими вінками.
В цьому році на свято приїхали діти з дитячого літнього табора на оселі «Україна». Ведучі свята підготували чудову розважальну програму, яка розпочалась з урочистої частини, далі прикрашали Купалицю — дерево Життя, потім з'явилися Лісовик і Водяник в супроводі своїх чарівних мавок і русалок та почалася дуже цікава вистава з конкурсами, в яких активно брали участь усі: від малку до велика.
Взагалі було дуже весело. Цьому сприяла також чудова погода. Один з конкурсів був на найкращий купальский костюм, переможниця якого отримала незабутній подарунок.
Згідно з народним повір'ям, спеціально до дня Купала хлопці та дівчата виготовляли ляльки-опудала Купайло та Морену. Навколо цих персонажів точаться головні події вечора на Івана Купала. Морена являє собою зроблену із соломи ляльку, яку вдягають у жіночий одяг, Купайло також виготовляється із соломи, але одяг на ньому чоловічий. Морену, відповідно, роблять дівчата, а Купайла — хлопці. Цікаво, що походження ті того, ні іншого образів невідоме, зате відомо, що і Купайла і Морену чекає трагічна розв'язка. Їх обох, або ж топлять, або ж спалюють. Ось і ми це зробили. Після конкурсу всіх чекав смачний шашлик, після чого почали водити хороводи навколо вогнища.
Далі свято продовжилося біля річки. За купальским обрядом, дівчата пускають свої сплетені вінки зі свічками. Часто хлопці намагаються зловити вінки дівчат. Кожна дівчина плете його так, щоб можна було впізнати: вплітали яскраву свічку, або велику квітку. Якщо хлопцю вдається зловити вінок коханої, діставшись до нього вплав чи на човні, це вважається доброю прикметою для їх подальшої спільної долі. Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці, — то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то значить, що туди дівчина заміж піде.
По закінченні веселих дійств можна йти відпочивати. Але це не стосується найсміливіших та найчистіших серцем, у яких є шанс знайти чарівну квітку папороті і здобути усі земні скарби. Дехто подався шукати, але ніхто про це не розкаже, тому результатів ми не маємо — головне, що всі повернулися. Після повернення з річки свято продовжилося дискотекою, де всі танцювали стільки, скільки вистачало сил.
«ЗУСТРІЧ» щиро вдячна усім гостям, що завітали на свято. Окрема велика додаткова подяка тим, хто зателефонував координатору Зоряні Мельничук і запропонував вільні місця в своїй автомашині для тих, хто не міг самостійно добратись на оселю «Свята Софія». До нових зустрічей!
Ольга Воробей
Світлини: Олександр Білошицький, Антон
Рева