• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Свято Івана Купала 2011

Свято Івана Купала
на оселі «Свята Софія»
16 липня 2011 року

Більш як шістдесят гостей відвідали влаштоване Товариством «ЗУСТРІЧ» Свято Івана Купала, що розпочалось на оселі «Свята Софія» в суботу 16 липня 2011 року. Багато родин привезли з собою намети; завдяки цьому було достатньо місць для спання. Ставити намет нескладно, якщо є досвід; для декого цей досвід був першим. Не без допомоги добрих людей, усі намети були встановлені ще до перед початком свята. Оселю «Свята Софія» оточує сосновий ліс; завдяки цьому та старанням Андрія Рижика і Віктора Петрушина, дров для вогнища не бракувало.

Оселю «Свята Софія» оточує сосновий ліс Стараннями Андрія Рижика дров для вогнища не бракувало

Офіційним початком свята стало міні-ательє з плетення вінків, що розпочалось коло шостої години. Це ательє влаштували Олександра і Федір Куркчі — талановиті народні митці з Донецька. До восьмої вечора на усій оселі не залишилось жодної дівчини, яку б не прикрашав майстерно сплетений вінок. Нам усім дуже пощастило, що на свято зміг приїхати бандурист Ярослав Джусь, фіналіст телепрограми «Україна має талант!» Цього вечора Ярослав продемонстрував захоплюючу своїми стрімкістю і різностильністю гру на бандурі.

Талановитий український бандурист Ярослав Джусь Дівчат прикрасили майстерно сплетені вінки

Ведучі свята Оксана Герич та Анастасія Машталір підготували і склали чудову розважальну програму, яка розпочалась прикрашанням дерева Життя — Купалиці. Незабаром розпочався веселий конкурс, де дівчатам довелось не тільки відшукувати свій вінок серед багатьох, а й взнавати свою долю з уст маленької віщунки.

Програма розпочалась прикрашанням дерева Життя  - Купалиці Веселий конкурс (ведучі Оксана Герич та Анастасія Машталір)

Яке ж купальське свято без традиційного вогнища? Підпалене з чотирьох сторін смолоскипами мальовничих козаків (Сергій Савченко та Назар Машталір) вогнище стало сигналом для загального танцю, що об'єднав — як в буквальному так і в переносному значенні — усіх, хто приїхав цього вечора на оселю «Свята Софія». У відповідності з традицією, кульмінацією свята стало спалення у вогні Купала та Марени, яких вбирали відповідно чоловіча і жіноча частина гостей.

Вогнище стане сигналом для загального танцю Купала та Марену вбирали відповідно чоловіча і жіноча частина гостей

Після танців коло вогнища оселя на деякий час майже опустіла: у супроводі Водяника (Олексій Богданов) усі спустились до річки, і по воді попливли вінки із свічками. Треба сподіватись, що не один з гостей уявив собі у цю темну ніч справжні купальські обряди наших предків — тремтливе світло багаття, перегукування сичів, звабливий сміх мавок...

Танці коло вогнища По воді попливли вінки із свічками

Після повернення з річки свято продовжилось лісовою дискотекою з лазерною підсвіткою. Гості свята танцювали під найкращі мелодії сучасної української музики, відкриваючи для себе іншу сторону Ярослава Джуся — оригінального і вимогливого диск-жокея, що прагне не так сподобатись, як поділитись найкращим. Велике спасибі також Віктору Петрушину та Аллі і Ростиславу Кульчицьким, які в критичний момент пожертвували свій час, щоб кожному з гостей дістався обіцяний «ЗУСТРІЧчю» шашлик.

Спасибі Аллі і Ростиславу Кульчицьким за шашлик :-) Лісова дискотека з лазерною підсвіткою

«ЗУСТРІЧ» щиро вдячна усім гостям, що завітали на свято. Окрема велика додаткова подяка тим, хто зателефонував координатору Зоряні Мельничук і запропонував вільні місця в своїй автомашині для тих, хто не міг самостійно добратись на оселю «Свята Софія». До нових зустрічей!

«ЗУСТРІЧ» дякує за сприяння адміністрації оселі «Свята Софія»
Світлини: Олександр Білошицький, Андрій Борис
Більше світлин на Форумі
На ту ж тему:  • Свято Івана Купала на оселі «Батурин» 21 липня 2007 року (Форум)
 • Свято Івана Купала 2007
 • Свято Івана Купала на оселі «Батурин» 26 липня 2008 року (Форум)
 • Свято Івана Купала на оселі «Батурин» 25 липня 2009 року (Форум)
 • Свято Івана Купала на оселі «Свята Софія» 16 липня 2011 року (Форум)
 • Свято Івана Купала 2011
Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!