• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ НА ПЛАСТОВІЙ ОСЕЛІ БАТУРИН 2006

П'ятнадцяту річницю Незалежності України Товариство «ЗУСТРІЧ» вирішило відзначити на оселі Батурин біля містечка Болтон Південь за 130 кілометрів від Монреалю. Оселя Батурин належить монреальській станиці української скаутської організації «ПЛАСТ», тому її часто ще називають Пластовою оселею.
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
При нагоді подякуємо за довіру всьому членству монреальського «ПЛАСТу», а особливо Катерині Смолинець і Сергію Оникійчуку. Завжди приємно бачити людей, які гостинно зустрічають новоприбулих і словом, і ділом. Тим більше, коли нагода для зустрічі — п'ятнадцяті роковини незалежності України.
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
Управа Товариства «ЗУСТРІЧ» зробила все можливе, щоб Свято Незалежності дійсно запам'яталося як свято усім гостям. Особливу увагу звертали, щоб на оселю змогли приїхати ті сім'ї, які тільки недавно прибули до Монреалю, і ще не можуть дозволити собі великих витрат. Тому вартість квитків була настільки низькою, наскільки це було можливим: для дітей від 6 до 14 років 7$, для членів Товариства 10$, для всіх інших 15$ з особи. У вартість квитка входив шашлик і ночівля у пластовому будинку (надзвичайно добре доглянутому, подякуємо ще раз «ПЛАСТу»), щоб ніхто не мав потреби повертатися уночі до Монреалю, оскільки на наступний після відзначення день планувалися футбольний матч і змагання з волейболу.
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
Нелегкі обов'язки Управи: необхідно було подбати про столи, дрова для вогнища, підготувати м'ясо і місце для приготування шашликів (які вже традиційно є найліпшими у всьому Квебеку), прикрасити галявину, розставити і підімкнути аудіоапаратуру, подбати про освітлення увечері. Для вирішення проблеми транспорту Сергій Савченко взяв на себе обов'язок координувати потреби і пропозиції вільних місць в автомобілях. Подяка усім власникам автомобілів, які дзвонили і пропонували свою допомогу, місць вистачило усім.
Степан Балацко Дарія Козак Катя Кушнірюк День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
Павло Шовгенюк і Марина Крейцар-Черніховська
Від імені Товариства з Святом Незалежності гостей привітав Голова «ЗУСТРІЧі» Павло Шовгенюк. Далі ведуча вечора Марина Крейцар-Черніховська надала слово заступнику директора монреальської української школи ім. митрополита Андрея Шептицького, історику Степану Балацко. У своїй історичній розвідці "Спомини про набуття незалежності" доповідач детально розповів про довголітню боротьбу українського народу за незалежність і її героїв.
 
Вірші із власної поетичної збірки "Повертаюся у думках" прочитала Дарія Козак, багаторічний член Управи монреальського відділу Конґресу Українців Канади. Справжньою окрасою святкувань стали виступи юної монреальської танцюристки Катерини Кушнірюк. У минулому році Катя і її партнер Річард вибороли п'ять медалей в конкурсі La Coupe CDTA (Canadian Dance Teacher Association). Завершила культурну програму група "Карпатія", яку слухачі довго (і цілком заслужено) не хотіли відпускати.
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
Що було далі? Далі було ще веселіше, бо після вечері з шашликом розпочалася розважальна частина: дискотека біля вогнища, конкурси і навіть фейєрверк. Настрій був по-справжньому святковий, ми відзначали день нашої незалежності, і разом з нами святкували день незалежності Молдавії (що випав на наступний день, неділю 27 серпня) наші молдавські товариші, отож і музика лунала не тільки українська, а і молдавська. Конкурси, які влаштував Сергій Савченко, були дуже цікавими, і всім було приємно, що головний приз — новий компакт-диск Руслани "Дика енергія" — виграли Богдан Грицишин і його дружина Галя, бо саме завдяки Богдану наша дискотека була освітлена не гірше ніж монреальський стадіон у день відкриття Олімпійських ігор.
Богдан Грицишин і його дружина Галя День Незалежності на Пластовій оселі Батурин День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин
Наступного дня корективи в наміри Товариства внесла природа, непостійна, як жінки Квебеку. Похмуре небо і дощ, що почав накрапати, посилюючись з кожною хвилиною, змусили забути про запланований футбольний матч. Гості свята поступово роз'їхалися, повертаючись до Монреалю. Прибравши оселю і попрощавшись з гостинними господарями, вирушили в дорогу і ті, хто готували свято. Дякуємо всім і до наступної зустрічі!

З СВЯТОМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ !

Найкращі десять світлин з Свята Незалежності, були розміщені на Форумі Québec-Ukraine.com ще перед появою цієї сторінки. Щоб побачити світлину у повний розмір, перемістіть курсор на її іконку, що знаходиться нижче і натисніть один раз на ліву клавішу мишки.
 
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006
День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006 День Незалежності на Пластовій оселі Батурин 2006
 
Світлини: Сергій Савченко, Андрій Борис

Учасники Свята Незалежності можуть отримати HQ копії світлин у форматі JPEG
розміром 2288 Х 1712 px на запит до [email protected]. C'est gratuit! Smile
До теми:  • Свято на оселі Свята Софія 2005 27 серпня 2000 року