• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Свято на оселі Свята Софія

СВЯТО НА ОСЕЛІ СВЯТА СОФІЯ

Чотирнадцяту річницю Незалежності України Товариство «ЗУСТРІЧ» вирішило відзначити на оселі Свята Софія в мальовничому сосновому лісі біля містечка Чертсі за 100 кілометрів від Монреалю. Було прикладено всі зусилля, щоб кожен бажаючий міг приїхати на свято — все задоволення коштувало гостям всього десять доларів з особи (вартість пачки сигарет або квитка в кіно), а для дітей ще менше. Щоб вирішити проблему транспорту, член Управи Олена Кулішова взяла на себе нелегкий обов'язок координувати потреби і пропозиції вільних місць в автомобілях. Дякуємо власникам автомобілів, які дзвонили до Олени і пропонували допомогу, місць вистачило на усіх "пішоходів". Для того, щоб ніхто не поспішав повертатися, Управа Товариства домовилась з керівництвом оселі, що гості свята зможуть переночувати в літніх будиночках дитячого табору Святої Софії.
Свято на оселі Свята Софія
Святкування розпочались в суботу 27 серпня на галявині оселі, прикрашеній українськими прапорами. Від імені «ЗУСТРІЧі» багаточисельних гостей привітали з нагоди свята Незалежності Голова Товариства Павло Шовгенюк і перший його Голова Микола Кулішов. Після закінчення короткої урочистої частини розпочався концерт, в якому взяли участь молодий гурт з Монреалю «Зворотній квиток» (художній керівник Павло Колесник) та ще недавно тернопільський, а нині монреальський бард Степан Балацко. Гучні аплодисменти присутніх висловили задоволення і вдячність артистам за майстерну гру.
«Зворотній квиток» «Зворотній квиток» «Зворотній квиток» Грає Степан Балацко
Свято на оселі Свята Софія
Ще до закінчення концерту над галявиною полинули майже неземні пахощі, що змушували багатьох присутніх ковтати слину і повертати голову у бік вогнища. На гостей вже чекали рум'яні, соковиті, півметрові шашлики. Їх приготували Алла Головатчик, Валентина Євсютіна, Олена Кулішова, Олена Савченко (на світлині нижче), Роман Бобик, Олексій Комащенко, Олександр та Володимир Кулішови. Шашлики з блискавичною швидкістю танули в роті, задовільняючи збуджені свіжим повітрям апетити і відновлюючи сили для наступного пункту програми.
Алла Головатчик, Валентина Євсютіна,

Олена Кулішова, Олена Савченко Все готово для приготування шашликів Шашлики вже майже готові
І ось настав кульмінаційний момент — танці біля вогнища. Чорна безмовна ніч відступила з галявини, вступаючи місце і ховаючись за сосновими стовбурами. Чаклуючи як шаман перед мікрофонами і міксером, ведучий нашої танцювальної програми Юрій Новицький з Одеси підкорив собі у ці хвилини кожну і кожного хто його чув. Українські, рокові, джазові ритми змінювали один одного, і фотоапарат фокусувався не на постатях танцюючих, а на куряві, піднятій десятками ніг.
Юрій Новіцький Танці біля вогнища Танці біля вогнища Танці біля вогнища
Танці біля вогнища Танці біля вогнища
Танці біля вогнища Танці біля вогнища Танці біля вогнища
Наступного дня після сніданку (залишилось ще чимало шашликів) відбувся футбольний матч між командами "помаранчевих" та "жовто-блакитних". За неофіційними відомостями, команда "жовто-блакитних" виграла з рахунком 3:1. На цьому запланована програма завершилася, але до Монреалю повертатись ніхто не хотів. Тому більшість гостей продовжили святкування на пляжі оселі «Україна».
Футбольний матч Футбольний матч
Футбольний матч
Товариство «ЗУСТРІЧ» висловлює подяку усім, хто завітав на наше свято Незалежності. Від душі вітаємо Управу: всі пункти програми були виконані на 5+ (або на А+, як прийнято в Квебеку). Дякуємо кожному з членів Товариства — успіх нашого свята не прийшов сам собою, а став результатом наших погоджених зусиль і особистої відповідальності.
 
Світлини: Сергій Савченко, Андрій Борис