• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » СЛОВО » Літературний вечір у Монреалі
Літературний вечір у Монреалі
Надруковано в газеті "Свобода" за 14 січня 2000 р.

  Красива осінь вишиває клени...
  Ліна Костенко

Нові українські емігранти, що поселились в Монтреалі, заснували в цьому місті Товариство новоприбулих "Зустріч".

Між його членами є талановиті мистці - співаки, музиканти й декляматори, які своїми виступами на сцені пожвавлюють і збагачують культурне життя тутешньої української громади.

Недавнім виявом активности "Зустрічі" був її успішний літературно-музичний вечір, що відбувся в суботу, 4 грудня, в домі Українського Національного об'єднання під гаслом "Осанна осені".

Виконавцями цікавої програми вечора були шанувальниці мистецького слова Валентина Ґоляш і Валентина Благодатська, піяністка Ашхен Мінасян і скрипаль Дмитро Литак. Всі вони захопили публіку високим мистецьким рівнем деклямацій і гри на фортепіяно й на скрипці.

Вартим особливої уваги велике число віршів, які деклямували В.Ґоляш(15) і В.Благодатська (12), і факт, що вони їх читали не з написаного тексту, а напам'ять. Всі ці вірші пов'язувала спільна тема - осінь.

Автором тих, які деклямувала В.Ґоляш, була найбільша сучасна українська поетеса Ліна Костенко. В.Благодатська деклямувала вірші багатьох поетів - Миколи Вінграновського, Євгена Григорука, Любови Забашти, Юрія Клена, Ліни Костенко, Фелікса Кривіна, Бориса Олександрова, Якова Щоголева і одного невідомого.

Декляматоркам акомпаньювала на фортепіяно А. Мінасян, виконуючи твори Миколи Лисенка, Олександра Скрябіна, Джона Фільда і Петра Чайковського та одну українську народну пісню. Д. Литак виконував на скрипці твори композиторів Порумбеску й Роберта Шумана, і в дуеті з піяністкою - один твір Мирослава Скорика.

Перекуска, якою частували перед концертом гостей, тільки зміцнила приємну товариську атмосферу цього вечора. Всі, і новоприбулі і давні емігранти, почувалися тут як одна родина.

Адольф Гладилович

Автор публікації припустив неточність - на жаль, тільки Валентина Ґоляш є членом Товариства «Зустріч»
Українські бібліотеки в мережі