Мирослав Небелюк
АННА ЯРОСЛАВНА

Наш відважний почин

Вище поданий заголовок цього розділу не треба вважати самохвальбою. Як бо інакше назвати спробу Української Національної Єдности у Франції видавати систематично випуски Бібліотеки Самоосвіти?

Випустити часом більшу, часом меншу книжку, — для цього не треба багато відваги. Але взяти на себе зобов'язання випускати стало книжки — це під сучасну пору завдання, за яке не охоче беруться українські організації, чи установи на чужині, навіть у далеко багатших країнах, як післявоєнна Франція.

А проте на домагання нашого членства й у розумінні потреби самоосвітніх видань ми взялися за це діло. Після брошури О. Ждановича — «Віки говорять» і після великої книги — «Вперед, Україно» випускаємо оце вже третю книжечку нашої Бібліотеки. Прихильність, з якою зустрів широкий читацький загал наші видання, підбадьорює нас і заоохочує продовжувати потрібне зусилля.

Видаючи «Віки говорять», мали ми на увазі дати найширшому загалові конспект історії України, де б вони знайшли найпотрібніші дати, імена, місцевості, які губляться в памяті. Маючи цей конспект кожен може на підставі свого попереднього знання історії нашої Батьківщини — свобідно говорити про найважливіші події української історії.

Видаючи велику книгу-декляматор «Вперед, Україно!», мали ми на увазі дати в кожну хату вибір найкращих зразків української патріотичної поезії в хронологічному укладі — від доби Козаччини по сьогодні. Але мали ми на увазі й більш практичний бік справи дати культурно-освітнім робітникам необхідний підручник для укладання програм свят, академій, літературних вечорів, ілюстрацій до викладів з історії української поезії.

Що наші наміри й планування були правильні, цього найкращим доказом є швидкий розпродаж вищезгаданих книжок так, що у нас залишилась лише дуже обмежена кількість примірників. Це нас заохотило приступити до випуску третьої книжки — Мирослава Небелюка про Анну Ярославну.

Випуском «Анни Ярославни» хочемо дати широким колам українського громадянства популярну брошуру про одну з найцікавіших сторінок нашої старовинної історії — династичні зв'язки княжого Києва з західньою Европою. Книжечка ця служить для самоосвіти в рівній мірі, як і для просто корисної лектури кожного.

З випуском цієї книжечки рахуємо так само на широку підтримку членства УНЄ, яке доложить найбільше зусиль, щоб, розпродавши нове видання, уможливити випуск чергового.

Але рахуємо й на кожного з Вас, ВШановні читачі! Коли Вам книжечка сподобалась — запропонуйте Вашим знайомим набути її й поширити.