• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Подорож на вибори до Верховної Ради 2006

ПОДОРОЖ НА ВИБОРИ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ 2006

Українці Монреалю виконали свій громадянський обов’язок і взяли участь у виборах до Верховної Ради України, які відбулися в неділю 26 березня 2006 року. Для цього товариство «ЗУСТРІЧ» замовило автобус і організувало поїздку до закордонної виборчої дільниці № 39 при Посольстві України в Оттаві. Про підготовку до поїздки було якнайширше оповіщено українську громаду за допомогою електронної пошти, оголошень в Українській Народній касі та церквах, а також телефонних повідомлень. Управа товариства тримала зв’язок з віце-консулом посольства України та представниками оттавського відділу українсько-канадської суспільної служби. Зокрема, віце-консул Арсеній Положій спеціально приїздив до Монреалю з членом виборчої комісії для приймання заяв та внесення громадян до виборчих списків.
Оттава, вибори до Верховної Ради України
Поїздка та голосування пройшли організовано. Автобус з 47 пасажирами вирушив з Монреаля о 8:15. Під час подорожі люди знайомилися, спілкувалися, обговорювали події. А прибула монреальська делегація до Оттави об 11:00. Біля посольства України людей зустрів віце-консул посольства А. Положій та члени оттавського відділу українсько-канадської суспільної служби Богдан Малина, Михайло Риндзак та Олег Горбик.
Оттава, вибори до Верховної Ради України Оттава, вибори до Верховної Ради України Оттава, вибори до Верховної Ради України
Оттава, вибори до Верховної Ради України Оттава, вибори до Верховної Ради України
У ході голосування жодних нарікань на роботу виборчої комісії зауважено не було. Виборці могли ознайомитися з програмами партій та блоків, а також їхніми виборчими списками, поставити запитання членам виборчої комісії, які охоче розповідали про свою роботу у підготовці до виборів. Не йшлося про якийсь ліміт часу, тому на процедуру голосування кожен виділяв його стільки, скільки вважав за потрібне.
Оттава, вибори до Верховної Ради України Оттава, вибори до Верховної Ради України Оттава, вибори до Верховної Ради України
Оттава, вибори до Верховної Ради України
Після голосування кожен зміг відпочити на власний смак і розсуд: зокрема, організатори запропонували пікнік, прогулянку містом та відвідання Канадського музею війни. Усі залишилися задоволені. На пікніку люди відпочили на свіжому повітрі, — чому також посприяла гарна сонячна днина, — поспілкувалися, скуштували смажених сосисок. Ті, хто відвідав музей війни, були одностайні у висновках, що там зібрано багато матеріалів, цікаві тематичні експозиції, велика виставка бойової техніки.
Оттава, пікнік після виборів Оттава, Канадський музей війни Оттава, Канадський музей війни
Оттава, пікнік після виборів
До Монреаля повернулися о 18:30, як і планувалося, оскільки багато з тих, хто їздив до Оттави, мали встигнути на концерт Піккардійської Терції, який розпочинався о 19:00 у залі Спілки Української Молоді. Сподіваємося, люди провели гарний день: взяли участь у парламентських виборах (що саме по собі додає почуття самозначущості), а також відпочили і набули нових вражень.
Результати з виборчої дільниці №39 в Оттаві (в списках 1273 особи, голосували 184 — 14.5%):
Політична партія Кількість голосів Процент
Блок "НАША УКРАЇНА" 76 41.3
Блок Юлії Тимошенко 34 18.5
Партія регіонів 24 13.0
Соціалістична партія України 7 3.8
Комуністична партія України 2 1.1
Громадянський блок ПОРА-ПРП 19 10.3
Український Народний Блок Костенка і Плюща 3 1.6
Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" 3 1.6
Проти всіх 6 3.3
Джерело: Стаття Олега Петріва Як вибирали в Канаді на вебсайті «Майдан»
 
Олена Савченко
 
Світлини: Сергій Савченко, Володимир Кулішов