• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Шоста річниця Товариства «Зустріч»

Шоста річниця Товариства «Зустріч»

Шоста річниця Товариства «Зустріч»11 жовтня 2003 року у залі Українського Національного Об'єднання відзначалася шоста річниця з дня заснування Товариства «Зустріч». Здається, що зовсім небагато часу минуло з того дня, коли у малому залі Будинку Української Молоді у Монреалі група недавно прибулих з України імігрантів проголосувала за створення Українського Товариства допомоги імігрантам «Зустріч» і вибрала доктора Миколу Кулішова першим його Головою. Сьогодні Товариство святкує свою шосту річницю. Не всі з тих, що були присутні на перших зборах, залишаються і сьогодні активними членами Товариства, але за ці шість років до нас приєдналося багато чудових людей. Незважаючи на труднощі, Товариство є на сьогодні однією з найактивніших і найпомітніших українських організацій Монреалю і справами підтверджує своє бажання розвивати співпрацю з іншими організаціями. За останні роки «Зустріч» підготувала і провела цілу низку культурно-мистецьких програм у співпраці з Українським Національним Об'єднанням, Організацією Українок Канади імені Ольги Басараб в Монреалі, монреальським відділом Конґресу Українців Канади, спілкою Української Молоді у Монреалі, Товариством Святого Володимира - організатором Українського Фестивалю у Монреалі, Виконавчим комітетом «Україна на параді» та багатьма іншими. Про це сказала, вітаючи Товариство з його шостою річницею, Голова Організації Українок Канади Ярослава Максимків.

Шоста річниця Товариства «Зустріч»Завдяки самовідданій праці членів Товариства, яке очолювалося на протязі цих років Миколою Кулішовим, Миколою Маруничем, Наталею Шульгою, Людою Шапошник, і короткочасно Мартою Сидор, «Зустріч» мала змогу внести свою частку у підтримку потреб української громади у Монреалі і за його межами. Тільки за останні роки «ЗУСТРІЧ» передала 750 доларів у Канадський Фонд Дітям Чорнобиля (2001 рік), 750 доларів на потреби радіопрограми "УКРАЇНСЬКИЙ ЧАС" у Монреалі (2002 рік), 200 доларів на потреби Всесвітнього Конґресу Українців (2003 рік), придбала і вислала подарунки для сиріт дитячого будинку у Оршівцях Кіцманського району Чернівецької області (2003 рік). З року в рік Товариство набуває досвіду і старається розширювати свої можливості. Для урізноманітнення і пожвавлення культурно-мистецької діяльності було придбано телевізор, відеомагнітофон, портативний комп'ютер, планується придбання у цьому році комлекту професійного звуковідтворюючого устаткування.

Ведучі вечора Олена Зубач і Андрій Леник запросили присутніх взяти участь у конкурсі на ліпше знання України і Канади. Призом були безкоштовні квитки на Новорічний вечір Товариства. Конкурс проводився між двома командами: командою новоприбулих і командою "староприбулих". Староприбулими вважалися ті, що хто приїхали в Канаду більш як два роки тому. Чисто випадково сталося так, що команда "староприбулих" складалася виключно з чоловіків, а команда новоприбулих - виключно з представниць ліпшої половини людства. Як не дивно, але новоприбулі ліпше "староприбулих" знали квебекські фестивалі, не говорячи вже про популярних українських артистів і мерів українських міст. Тому призи заслужено дісталися команді новоприбулих у складі Галі Грицишин, Ірини Жигімонт, Вікторії Корінної, Марини Крейцер і Світлани Савків.
 
Український Фестиваль Український Фестиваль Український Фестиваль
Ліворуч новоприбулі... ... а праворуч "староприбулі" Розрізання торту (історичний момент)
 
Зате саме "староприбулому" Миколі Кулішову було доручено розрізати святковий торт. Після цього історичного моменту урочиста частина закінчилася і розпочався танцювальний вечір. Не віднімаючи нічого від того, що було сказано вище, у Товариства є одна особлива властивість, яка робить «Зустріч» унікальною не тільки в Монреалі, але і у всьому світі - воно надає його учасникам можливість спілкування у колі друзів.