• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Парад у день святого Патріка у Монреалі

Українська громада у Монреалі
святкує St-Patrick's Day 17 березня 2002 року

День Святого ПатрікаВ неділю 17 березня Монреаль, як і багато інших міст в Північній Америці, святкував День Святого Патріка - національне свято ірландців. В цей день на вулиці Святої Катерини зібралось не менш як півмільйона глядачів, щоб подивитися традиційний парад. Українська громада вже 14 років не приймала участі у цьому параді. Тому пропозиція п. Едварда Дорозовського святкувати День Святого Патріка під українськими прапорами знайшла чимало прихильників, першими з яких були Григорій Коврига, заступник голови Спілки Української Молоді у Монреалі Володимир Жовтуля і заступник Голови Товариства "ЗУСТРІЧ" Оксана Герич.

Спілка української Молоді Невтомний оркестр

Першими йшли оркестранти духового оркестру "Трембіта" Спілки Української Молоді у Монреалі. Юні музиканти не спинились ні на хвилину на протязі 3-годинного маршу.

Прапороносці Прапороносці Прапороносці І день був сонячний! Хоча і холодний!

Уперше за роки незалежності України на параді у честь Святого Патріка майоріли українські прапори. На світлинах вгорі наші прапороносці: Тарас Гаврилюк, Стас Настенко і Віктор Юхно.

Оце так танцюристи! Троянда Учасники і глядачі
Вся вулиця танцює гопака Троянда

Справжньою окрасою української колони був танцювальний ансамбль "Троянда" (художній керівник Богдан Климчук). Ця високопрофесійна група завжди присутня на всіх українських святах. Юрба зустрічала їх оплесками, дехто навіть пробував піднятися на вантажівку, яка везла танцюристів, щоб потанцювати разом з ними.

Троянда Троянда

Зачудовано дивився Святий Патрік на наймолодших учасників параду, членів Української Молодіжної Організації "Пласт". Незважаючи на холодну, хоч і сонячну, погоду, юні пластуни виявили високу свідомість і дисциплінованість. Жоден з них не залишив параду, хоча й прийшлося чекати три години, поки настала наша черга вирушати.
Невеликою, але монолітною була група Об'єднання Українських студентів університету Конкордія.
Мер Монреалю пан Gerald Tremblay привітав усіх учасників параду і міцно потиснув руку Миколі Джулі.

Пласт Студенти Університету Конкордія
Мер Монреалю Gerard Tremblay вітає українську королеву
Мер Монреалю Gerard Tremblay вітає Миколу Джулу
Хто старався для свята? Біля п. Дорозовського українська королева свята - Наталя Джула. За кермом Григорій Коврига. І хліб, і сіль Володя Жовтуля з дочкою Оксаною (до речі, ще незаміжньою. Спішіть хлопці!)

Спілка Української Молоді є найбільшою українською організацією у Монреалі. І хоча Голова Спілки у Монреалі Аня Гарасимович не змогла прийти на свято, Галина Головка, голова СУМу Канади, йшла разом з усіма. Серед учасників параду більшість становила молодь, народжена в Канаді, але було і багато тих, хто прибули до Монреалю на протязі останніх десяти років, майже всі вони є або були членами Товариства "ЗУСТРІЧ": Оксана Герич, Марта Сидор, Зоряна Мельничук, Володимир Жовтуля з дружиною і доньками, Микола Джула з дружиною і донькою Наталею (що була українською королевою на параді) і багато інших. Завдяки спільній праці зникають непорозуміння між українцями, народженими у різних місцевостях і у різний час.

Учасники і глядачі

Учасники і глядачі

Світлини Володимира Жовтулі, Стаса Настенко і Андрія Бориса.