• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » Григорій ГЛАДІЙ на вечорі у "ЗУСТРІЧі"
Григорій ГЛАДІЙ
на вечорі у "ЗУСТРІЧі" 20 квітня 2002 року

Григорій ГЛАДІЙЧесно кажучи, хоч я і мав можливість переглянути фільм і виставу з участю Григорія, але одна справа – це дивитися гру чудового актора, і зовсім інша – це мати можливість спілкуватися з ним безпосередньо. Тому враження від зустрічі з цією людиною справді перевершили мої сподівання.

Зустріч з Гладієм була суцільної імпровізацією за його власним сценарієм. Тим приємнішим був сюрприз для самої “Зустрічі”, бо ми такого просто не могли очікувати! Відчутним був  потужній струмінь енергетики майстра, завдяки якій Григорій володіє хистом магнетичного впливу на інших акторів, з якими він співпрацює, не кажучи вже за простого глядача…(доречі, так само виразно цей вплив помітний у виставах “Сни Катерини” та “Інший”).

Життєвий і творчий шлях Миколи Гоголя, який практично усе своє життя знаходився за межами України, перекликається з життям і творчістю самого Григорія.Відомий парадокс. Чим далі від Батьківщини, тим тіснішим є зв’язок з нею. Тим настійливішими є голоси предків, що вимагають спілкування з ними. Задля продовження свого роду, задля повернення до свого коріння, задля неперервності традицій та потужнього енергетичного струменю, що з’єднує усіх нас в єдине ціле.

Засобом такого спілкування з предками є українська пісня. Григорій вишукує рідкісні зразки стародавніх ритуальних пісень (плачів). Він вкраплює свої знахідки у такі вистави як “Сни Катерини” чи “Інший”, він зачаровує древнім українським епосом, заглиблюючись у своє власне родове коріння і знаходячи там спільні точки дотику з португальською, французькою чи англійською народньою поезією.

Одним словом було дуже цікаво. Григорій розповідав про фільм Олеся Янчука “Нескорений” (Григорій грав роль Романа Шухевича). Потім ми довідалися про те, що його запрошували до участі у фільмі “Молитва за гетьмана Мазепу” (робота Іллєнка, яка була представлена від України на Берлінському кінофестивалі), про Мілу Йовович (Григорій виявляється знайомий з її мамою, відомою співачкою та актрисою Галиною Логіновою), про українців у Голлівуді (Джак Паланс – з роду Палагнюк, один з найвідоміших голлівудських акторів) та багато іншого…

Враження звичайно залишились у всіх дуже гарні…

Святослав Борис

Світлини Стаса Настенко.