• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » СЛОВО » "ПРИВЫЧНЫЙ ПОДТЕКСТ"

"ПРИВЫЧНЫЙ ПОДТЕКСТ"

Вашій увазі пропонуються дві статті першого Голови Товариства "ЗУСТРІЧ" доктора Миколи Кулішова і стаття професора Романа Сербина. Ці статті були написані у зв'язку з публікацією у одній газеті статті, яка містить твердження, що не відповідають дійсності. Газета ця називається "Канадская Газета" (в підзаголовку "Канадская общенациональная газета на русском языке"). Вибір інформації, яка публікується у цій газеті і спосіб її подачі змушують припустити, що редактор і його співробітники керуються не зовсім порядними (або зовсім непорядними) міркуваннями і інтересами.

5 квітня 2002 року у третьому номері газета публікує статтю "Эсэсовцы объявлены героями", що містить ряд перекручень і неточностей. Доктор Кулішов і професор Сербин відправляють кожен листа редактору газети, у яких вони висловлюють свої міркування з приводу статті. Лист професора Сербина так ніколи і не був опублікований на сторінках "Канадской Газеты". Зате лист доктора Кулішова був надрукований у шостому номері за 19-25 квітня - але спотворений до невпізнанності. Редакція розмістила цілком інакший заголовок, насмикала цитат, вирвавши їх з контексту, і на довершення усього "прикрасила" свій витвір фотографією двох есесівців (зліва).

Що найприкріше, на тій же сторінці надруковано чудового листа харківчанина М. С. Блехмана. Цей лист ми публікуємо і рекомендуємо прочитати усім. Редакція ж газети зробила усе можливе, щоб два листа виглядали як антагоністи. Ефект було посилено коментарем редактора до листа доктора Кулішова: К сожалению, в письме чувствуется весьма привычный подтекст. Назовем его мягко: активная нелюбовь к лицам неких этнических корней.

Обурений цими маніпуляціями, доктор Кулішов написав другого листа у редацію. І, як це не дивно, лист було опубліковано майже повністю у восьмому номері за 3-9 травня. З маленьким коментарем: (Первое письмо г-на Кулишова читайте в 6-ом номере КГ). Ні тобі вибачте, ні тобі "до свидания".

Сіцілійці кажуть в таких випадках: Ma u dannu e gia statu fattu - зло вже заподіяно. Назвімо ж це зло. Цитуючи одну близьку мені людину, це зло - імперський підхід Москви до своєї національної політики (“поділяй і володарюй”) і як наслідок - зацікавленість московських спецслужб у стравлюванні найбільш активних національних груп як в межах так і поза межами СССР (в даному випадку – українців та євреїв). Це і є "привычный подтекст" "Канадской общенациональной газеты на русском языке".
  1. Эсэсовцы объявлены героями
  2. Лист професора Р. Сербина
  3. Лист М. С. Блехмана
  4. Перший лист доктора М. Кулішова
  5. Коментар редактора КГ до вирізки з першого листа доктора Кулішова
  6. Другий лист доктора М. Кулішова
    Вперед
Українські бібліотеки в мережі