• Ви знаходитесь : » ЗУСТРІЧ » ПОДІЇ » ПОДОРОЖ ДО ОТТАВИ II
ПОДОРОЖ ДО ОТТАВИ
НА СВЯТО ТЮЛЬПАНІВ І НА ТОВАРИСЬКУ ЗУСТРІЧ ПО ФУТБОЛУ
21 травня 2000 року

     Про подорож до Оттави на Канадський фестиваль тюльпанів і на футбольний матч між командами Посольства України в Канаді і Товариства "ЗУСТРІЧ" було оголошено за три тижні наперед. На жаль, у автобусі було тільки 48 місць і поїхати змогли ті, хто зголосилися першими. Дякуємо Генадію Мельникову та Оресту Бобику, які приїхали до Оттави на власних автомобілях і узяли з собою інших.

     Ми вирушили з Монреалю о 8-ій годині ранку. Від Оттави до Монреалю 175 кілометрів, в 10-ій були вже біля Парламенту в Оттаві. Там нас чекав Другий секретар посольства по питаннях преси та зв'язках з громадою Тарас Малишевський.
     Спочатку ми відвідали будинок Посольства України, затишний і захований за деревами, що його оточують. Пан фотограф в цей момент шукав, де купити фотоплівку, і тому Ви не зможете тут побачити ні сам будинок, ні центральний зал Посольства, підлога у якому є справжнім витвором мистецтва. Орнамент цей виклав Володимир Іллющенко, митець, що живе зараз у Монреалі і був частим гостем "ЗУСТРІЧі".
     Після відвідин Посольства України ми повернулися у автобус для оглядової екскурсії по Оттаві. Пан Малишевський розказував про будівлі, повз які ми проїжджали. Ми бачили  Національну Галерею Канади, Канадський військовий Музей, Музей грошових знаків Банку Канади, Національний архів Канади (там зберігалися архіви Центральної Ради, які були повернуті уряду України після набуття нею незалежності), мерію Оттави, розташовану на невеликому острові, резиденцію Прем'єр-міністра, що межує з Посольством Франції. Проминули ми також Посольство Сполучених Штатів Америки, будинок якого нагадує "Титанік" (до його зустрічі з айсбергом) серед старовинних будинків центру столиці Канади.

     Як і минулого разу, ми відвідали Канадський музей цивілізацій. Українська церква з Альберти (див. фотографію зліва), нагадує відвідувачам музею про вклад українців в освоєння канадської "цілини".

     Цього разу ми не заходили в Парламент. Але перепочили на моріжку і сфотографувалися перед ним. Свято тюльпанів і футбольний матч чекали на нас незабаром. Треба було берегти сили.

    Фестиваль тюльпанів бере свій початок з моменту коли, осінню 1945 року,   голландська принцеса Юліана прислала в подарунок місту Оттава 100 тисяч цибулин тюльпанів, як подяку за притулок для голландської королевської сім'ї у вигнанні під час другої світової війни.
     Більш як 75 мальовничих і прикрашених квітами кораблів усіх розмірів (за винятком океанських лайнерів) почали урочисту церемонію о 13:00 на озері Dow. Флотилія проплила увесь канал Rideaux і прибула до Національного Центру Мистецтв о 14:30. Видовище спостерігало коло 100 тисяч осіб. У цьому році кожен корабель був прикрашений алегоричною фігурою із квітів, яка унаочнювала благодійні організації столиці Канади і їх меценатів (спонсорів).    
     Кораблі пришвартувалися до берега. Їх екіпажі роздавали квіти усім присутнім. Багато хто з нас привіз додому чудові букети із свята тюльпанів.

 

     Футбольна зустріч почалася о 16-ій годині. Ми сподівалися на перемогу, бо серед нас були гравці Спортового Товариства "Україна" (яке також позичило нам форму для цієї гри). Але суперник був не з слабких.

     Перший в історії футбольний матч такого високого рівня скінчився з рахунком 7:5 на користь гравців у червоних футболках. По закінченні зустрічі, як годиться, гравці сфотографувалися. Під час неофіційної частини зустрічі ми взнали, що половина команди суперника складалася з учасників канадської української парламентарної програми. Раді побачити усіх у Монреалі!

Подяка Другому секретарю Посольства України в Канаді по питаннях преси та зв'язках з громадою Тарасу Малишевському, Голові Cпортивного Товариства "Україна" п. Люсієну Кулику, Голові Товариства "ЗУСТРІЧ" Миколі Маруничу   за реалізацію цієї подорожі а також уболівальницям і уболівальникам, які підтримували нашу команду під час матчу!