Цікавий Квебек

Прикмети монреальскої осені

А чи знаєте ви за якими прикметами наприкінці літа можна дізнатися, що осінь перебирає права у літа?

Перша,і найвірніша -український фестиваль,який за традицією відбувається у першу суботу вересня.
Зустрітися зі старими друзями та познайомитися з новими,подивитися виступ українських артистів та придбати українськи сувеніри,отримати інформацію про українську гімназію та організації Громади — все це український фестиваль. А ще обов”язково скуштувати українського борщу, якого наварила для вас “Зустріч”.Багато інших смачних страв на вас чекає у “Корчмі”яку традіційно виставляє товариство новоприбулих “Зустріч”
А якщо ви хочете бути на фестивалі не тільки гостем -будь ласка,приходьте допомогати, товариство “Зустріч” шукає волонтерів.За більш детальною інформацією  та подальшими інструкціями звертайтеся до Олександра Білошицького за телефоном 514-265-1960.
Тож,перша прикмета осені-український фестиваль- відбудеться 5-7 вересня у Parc de l’Ukraine
Більш інформації можна отримати на сайті фестівалю
http://ukefestmontreal.org/fr/

Хто думав що настануть часи, коли для того, щоб відпочити від реальних новин, треба буде ходити на фільми жахів? Тому наступна прикмета монреальскої осени – привиди Старого Монреалю.Звісно, ще надто зарано для Хєлоуина.Але кожне місто, яке себе поважає, має власні легенди. І саме зараз можно зустритися з ними, гуляючи в сутінках вулицями Старого Міста. Побачити місцевих привідів та почути іх історію можна відідавши прогулянку, яку запрорнують вам по суботах з 6 вересня по 25 жовтня у Старому Порту. Початок о 20.30 (але,увага!квітки треба прибдати між 19.30 та 20.15 )
адреса: Billeterie des Fantômes Montréal Ghosts
360 Rue Saint-François Xavier
Montréal, QC
H2Y 2S8
(514) 844-40-21
http://fantommontreal.com/fr/#/contact/

Ще одна цікава можливість, яка продовжитися до 10 жовтня, чекає на вас у самому сердці Старого Міста -у базиліці Нотр-Дам. Після єкскурсії у цей собор ви маєте можливість потрапити до кімнат, в які не мають доступу звичайні відвідувачі. А якщо пощастить -підніметесь нагору до органу і познайомитесь із його господарем П”єром Грандмєзоном
Екскурсії проходять :
англійскою мовою по вівторках та п”ятницях у 13.30
французькою у п”ятницю 13.30 та неділю о 14.00
резервація та інформація за тел. 514-842-2925 poste 259 ou mdesrochers@basiliquenddm.org
Coûts (incluant les frais d’admission):
Adulte : 10$
7 à 17 ans : 8$
Орган у соборі Нотр Дам має свою історію.Багато часу він важався найпотужнішим органом північної Америки і нараховува 5772 труб.Перший орган, на клавіатурі, був ручний та не мав педалів, встановлений між 1701 и 1705.Багато разів змінювався для покращення звучання.Остання реставрація відбулася у 1991 році. І якщо вас цікавить саме цей чарівний музікальний інструмент, на вас чекає півторагодинна екскурсія до органу базиліки Нотр Дам по п”ятницях о 14.30
Tarifs : Adulte : 15$ 7 à 17 ans : 8$
Про все цікаве, що відбувається у базиліці Нотр Дам, можна довідатись на сторінці:
http://www.basiliquenddm.org/fr/visites/decouvrir.aspx

Ну і звісно,найсмачнішою прикметою осені є те, що прийшов час збирати яблука.Але про яблучні прогулянки ми поговоримо наступного разу.

Цікавих вам розваг!

Posted in Uncategorized.