Прикмети монреальскої осені

А чи знаєте ви за якими прикметами наприкінці літа можна дізнатися, що осінь перебирає права у літа?

Перша і найвірніша – український фестиваль, який за традицією відбувається у першу суботу вересня.
Зустрітися зі старими друзями та познайомитися з новими, подивитися виступи українських артистів та придбати українськи сувеніри, отримати інформацію про українську гімназію та організації Громади — все це український фестиваль. А ще обов’язково скуштувати українського борщу, якого наварила для вас “Зустріч”. Багато інших смачних страв на вас чекає у “Корчмі”, яку традиційно виставляє товариство новоприбулих “Зустріч”
А якщо ви хочете бути на фестивалі не тільки гостем – будь-ласка, приходьте допомагати, товариство “Зустріч” шукає волонтерів. За більш детальною інформацією та подальшими інструкціями звертайтеся до Олександра Білошицького за телефоном 514-265-1960.
Тож перша прикмета осені – український фестиваль – відбудеться 5-7 вересня у Parc de l’Ukraine
Більше інформації можна отримати на сайті фестивалю http://ukefestmontreal.org/fr/

Хто думав, що настануть часи, коли для того, щоб відпочити від реальних новин, треба буде ходити на фільми жахів? Тому наступна прикмета монреальскої осени – привиди Старого Монреалю. Звісно, ще надто рано для Хеллоуіна. Але кожне місто, що себе поважає, має власні легенди. І саме зараз можна зустрітися з ними, гуляючи в сутінках вулицями Старого Міста. Побачити місцевих привидів та почути їх історію можна під час прогулянки, яку запропонують вам по суботах з 6 вересня по 25 жовтня у Старому Порту. Початок о 20.30 (але, увага! квитки треба придбати між 19.30 та 20.15 )
адреса: Billeterie des Fantômes Montréal Ghosts
360 Rue Saint-François Xavier
Montréal, QC
H2Y 2S8
(514) 844-40-21
http://fantommontreal.com/fr/#/contact/

Ще одна цікава можливість, яка продовжиться до 10 жовтня, чекає на вас у самому серці Старого Міста – у базиліці Нотр-Дам. Після екскурсії у цей собор ви маєте можливість потрапити до кімнат, в які не мають доступу звичайні відвідувачі. А якщо пощастить – підніметесь нагору до органу і познайомитесь із його господарем П’єром Грандмєзоном
Екскурсії проходять :
англійською мовою по вівторках та п’ятницях у 13.30
французькою у п’ятницю 13.30 та неділю о 14.00
резервування та інформація за тел:. 514-842-2925 poste 259 ou mdesrochers@basiliquenddm.org
Coûts (incluant les frais d’admission):
Adulte : 10$
7 à 17 ans : 8$
Орган у соборі Нотр Дам має свою історію. Багато часу він вважався найпотужнішим органом Північної Америки і нараховував 5772 труб. Перший орган, на клавіатурі, був ручний та не мав педалів, встановлений між 1701 и 1705р. Багато разів змінювався для покращення звучання. Остання реставрація відбулася у 1991 році. І якщо вас цікавить саме цей чарівний музичний інструмент, на вас чекає півторагодинна екскурсія до органу базиліки Нотр Дам по п’ятницях о 14.30
Tarifs : Adulte : 15$ 7 à 17 ans : 8$
Про все цікаве, що відбувається у базиліці Нотр Дам, можна довідатись на сторінці:
http://www.basiliquenddm.org/fr/visites/decouvrir.aspx

Ну і звісно, найсмачнішою прикметою осені є те, що прийшов час збирати яблука. Але про яблучні прогулянки ми поговоримо наступного разу.

Цікавих вам розваг!

 

Обговорення

Posted in Цікавий Квебек.